Diş Plağını Temizlemenin En Doğal Ve Etkili 6 Yolu


 1. 1 Karbonat


  En kolay ve basit yöntemlerden biri karbonat ile diş temizlemektir. Bir çorba kaşığı tuz ve bir çorba kaşığı karbonat tozunu karıştırın. Diş fırçanızı ıslatın ve karışıma daldırın.Daha sonra her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın beyazladığını göreceksiniz.

 2. 2 Aloe Vera ve Gliserin Diş Plak Temizleme Macunu


  -Bir fincan su
  -Yarım fincan karbonat
  -Bir çorba kaşığı Aloe vera jeli
  -4 çorba kaşığı bitkisel gliserin
  -Bir çorba kaşığı limon yağı
  -Bu karışımla dişlerinizi fırçalayın ve birkaç dakika içinde dişleriniz daha beyaz, daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

 3. 3 Diş Minesi Temizlemenin Bir Diğer Doğal Yolu Portakal Kabuğu


  Portakalı yedikden sonra kabuğunu atmayın dişlerinize sürtün bu sayede diş mineleri kolayca temizlenecektir. Portakal kabuğunu sürtmenin faydası dişleri beyazlatır lekeleri önler ve bakterilerle savaşmada yardımcı olur. Portakal kabuğunu ile dişlerinizi ovaladıkdan sonra biraz su ile durulayın. Kolay ve basit yöntem 🙂 Denedikden sonra yorumlarınızı bekliyoruz.

 4. 4 Susam Tohumu Taneleri ile Diş Plaklarını Temizleyin !


  Bir avuç susam tohumu alıp bir kaç dakika boyunca çiğneyin. Ve işlem bitince tükürün. Daha sonra kalan susam tohumlarını çıkarmak için diş fırçası kullanın ve durulayın. Bu işlem diş plakasını nazikçe çıkarmanın kolay bir yoludur.

 5. 5 Diş Plak Önleyici Doğal Macun Yapımı


  Diş plaklarını önlemek için yapacağımız doğal macun için öncelikle domates, çilek ve portakal gereklidir. Bu malzemeleri ezerek lapa haline getirin ve macunumuz oluşacaktır. Elde ettiğimiz macunu dişlerinizin üzerine koyun 6 dakika bekletin daha sonra durulayın. Bu sayede ağzınızdaki bakterileri öldürür ve nefesinizi güzelleştirir. Hızlı ve kolay yöntemdir.

 6. 6 Sirke ile Temizleme


  Bu lezzetsiz bir çözümdür ancak en iyi temizleme yöntemlerinden biridir herhangi bir zararı olmaz ve dişlerinizi temizler.
  -2 yemek kaşığı sirke

  -bir yemek kaşığı tuz

  -4 yemek kaşığı su

  Malzemeleri birleştirin, durulayın ve maksimum etki için birkaç gün boyunca tekrarlayın.0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Bilim