Hapishanede Büyümüş 5 Çocuğun Tüyler Ürperten Hikayeleri


Birçok insanın aklına hapishane denilince yetişkin insanlar ve işledikleri suçlar sonrası aldıkları cezalar gelir. Fakat dünyada hapishaneye giren ve yıllarını orada geçirmek zorunda olan çocuklar da vardır. Bu listemizde de hapishanelerde büyüyen 5 çocuğun hikayesini okuyor olacaksınız.

GAP Eğitim Danışmanlık
GAP Eğitim Danışmanlık

 

1. İsimsiz

11 yaşındaki bu kızın gerçek ismini ve kimliğini kimse bilmiyor. 1 Haziran 2004’de tam 11 yaşındayken okulda sınıf arkadaşını büyük bir soğuk kanlılıkla öldürmüştür. Okulda öğle tatiliyken Satomi adındaki bir kızı boş bir sınıfta yakalayan ve onu öldüren kız daha sonrasında hiçbir şey olmamış gibi sınıftan çıkmıştır. Ancak kıyafetlerinin kanla kaplı olmasından dolayı öğretmenler ve öğrenciler tarafından fark edilmiş ve polise ihbar edilmiştir. Polisin sorgusu sırasında sınıf arkadaşını öldürdüğünü itiraf eden kız öldürme sebebini ise Satominin onun kilosu hakkında konuşmasını göstermiştir. Hemen akıl ve ruh hastalıkları hastanesinde tedavi altına alınan genç kız uzunca bir süre orada kalmıştır.

 

2. Graham

Graham adındaki bu çocuğun kimyaya büyük bir ilgisi vardır ve bu ilgisinin sonucunda zehir yapmıştır. 14 yaşındayken bu zehri ailesi ve arkadaşları üzerinde denemek isteyen Graham yemeklere ve içeceklere bu zehirden koymuştur. Daha sonra ise zehri yiyen kişiler rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmışlar ve hatta Graham’ın üvey annesi hayatını kaybetmiştir. Bunun üzerine tutuklanan Graham kimya sevdasından hapishanede de vazgeçmemiş ve orada da deneyler yapmaya devam etmiştir. Yaptığı zehri yine bir çalışan üzerinde deneyen Graham’ın çalışanın ölmesi üzerine daha uzun yıllar hapishaneden çıkamayacağı anlaşılmıştır. Graham’ın kimya sevdası onu belkide sonsuza kadar parmaklıklar ardında kalmasına neden olmuştur.

 

3. Jon Venables ve Robert Thomson

1993 yılında 10 yaşındaki 2 arkadaş Jon ve Robert okuldan kaçıp alışveriş merkezine gitmeye karar vermişlerdir. Alışveriş merkezine gelen 2 arkadaş oyuncak, boya gibi şeyler çalmışlar ve kasapta bulunan 2 yaşındaki küçük bebeği de annesinin dikkatini dağıtarak kaçırmışlardır. Çocuğunun ortalıklarda olmadığını fark eden anne tüm alışveriş merkezini aramış fakat çocuğuna ulaşamamıştır. 2 gün sonra ise Liverpool şehrinin dışında tren rayları üzerinde çocuğun cansız bedeni iki parça halinde bulunmuştur. Yapılan otopsi sonucunda çocuğun tren onu ezmeden önce öldürüldüğü anlaşılmıştır. 20 yıl hapis cezası alan Jon ve Robert 2013 yılında hapisten çıkmışlar ve farklı kimliklerle hayatlarına devam etmeye başlamışlardır.

 

4. Jesse Pomeray

Oldukça geçmiş yıllara dayanan bu olay günümüzde halen daha konuşulmaktadır. 1871 yılında Jesse Pomeray 11 yaşındayken 4 erkek çocuğu kaçırmış ve onlara işkence etmiştir. Daha sonrasında rehabilitasyon merkezine yatırılan Jesse bir süre orada kaldıktan sonra gelişme gösterdiği için salınmıştır. Fakat Jesse eskisinden daha tehlikeli ve acımasız olarak dışarıya çıkmış ve vahşetine devam etmiştir. Tanıştığı genç kıza günlerce işkence eden Jesse onu daha sorasında öldürmüştür. Hiçbir suçluluk hissetmeden işkencelerine devam eden Jesse 4 yaşındaki bir çocuğada işkence edip öldürmüştür. En sonunda yakalanmış ve hapishaneye gönderilmiştir.

 

5. Beaver Kardeşler

18 ve 16 yaşındaki Beaver kardeşler Oklahama’da 2015 yılında bir plan yaparak ebeveynlerini, kardeşlerini ve dışarıda karşılarına çıkan herkesi öldürmeyi kararlaştırmışlardır. Anne ve babasını bıçaklayarak öldüren 2 erkek kardeş, daha sonrasında 12,7 ve 5 yaşlarındaki kardeşlerini de öldürmüşlerdir. Şans eseri 2 erkek kardeşinin saldırısından 13 yaşındaki genç kız sağ kurtulmuştur. En büyük hayalleri seri katil olarak ünlenmek olan bu 2 kardeş daha sonrasında hapse atılmış ve müebbet hapis cezası almışlardır.

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Gizem