Hitler Hakkında Bilinmeyen 8 Gerçek


Hitler şimdiye kadar yaşayan en kötü adam olarak düşünülür. Ancak bir insan bu kadar canavar olabilir mi?

GAP Eğitim Danışmanlık
GAP Eğitim Danışmanlık

 

1. Yahudi bir kıza karşı hoşlantısı vardı.

Çılgınca geldi, ama okuldaki bir Yahudi kıza aşık oldu. Adı Stephanie Isak’dı ve  Stephanie Hitler’in duygularını bilmiyordu. O zamanlar Hitler çok utangaçtı ve ona aşkını söylememişti. Bununla birlikte, Stephanie’den dolayı daha sonradan Yahudi ulusunun nefreti haline gelebilecek bazı fantezileri oldu.

 

2. Sindirim problemleri vardı.

Hitler, yaşamı boyunca ciddi gastrointestinal  sorunları yaşıyordu. Yemeklerden sonra genellikle mide ağrısı, gaz, kronik ishal ve rahatsızlık duyuyordu. Birisi bu sorunları öğrenir diye çok korkmuş ki ve 29 farklı uyuşturucu denemiş ancak hiç yardımı dokunmamış.

 

3. Tek bir testisi vardı.

Birçok kişi bu kusurun onun aşağılık kompleksini tahrik ettiğine inanıyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında Alman İmparatorluğu’na karşı savaşta yaralandı ve doktorlar hayatını kurtarmak için testislerinden birini çıkarmak zorunda kaldılar. Bu 1916’da Somme Muharebesi sırasında oldu.

 

4. Rahip olmak istedi.

4 yaşındayken kış ortasında bir göle girdi ve bir rahip hayatını kurtardı. Bu vesile aklını o kadar çok etkiledi ki rahip olabileceğine karar verdi. Bununla birlikte, büyüdükçe Tanrı’ya hizmet etmek yerine Tanrı’nın kendisi olmak istediğini fark etti.

 

5. Kadınlarla oldukça rahat davrandı.

Hitler, kadınları kendi özel kısımlarıyla tavalamayla ilgili bir sorun yaşamadı. Ayrıca yeğeni Geli Raubal ile bir ilişki vardı. Birçok kişi, aralarında dostça bir şefkat olduğunu düşünüyordu.Geli 23 yaşındayken intihar etti ve belki de onunla yaşadığı rahatsız edici cinsel davranışlar yüzünden bu oldu.

 

6. Araba kullanmayı bilmiyordu.

Garip bir şekilde, araba sürmeyi öğrenmeye çalışmadı. Bazı insanlar bunun diğer insanlar önünde başarısız olmasından korktuğuna inanıyorlardı. Bununla birlikte, orduyu kişisel bir şoförle oldukça başarılı bir şekilde yönetti.

 

7. O bir vejetaryen idi.

Büyük Diktatör hayvanlara çok fazla bayılıyordu ve onlara karşı test yapılıyordı. Birçok kez kişisel günlüğünde bir vejetaryen olmasını ve savaştan sonra resmi bir ideoloji olarak vejetaryenliği uygulamayı düşündüğünü söyledi. Bu fikri Goebbels’le sohbet eder iken dile getirdi.

 

8.Sigara içmeye karşı çıktı.

Gençliğinde bol miktarda sigara içmesine rağmen, gücü ele geçirdiğinde sigara içmez oldu. Sigarayı para kaybı olarak gördü ve toplu taşıma araçlarında bu eylemi yasaklayarak sigara içilmez bir kampanya başlattı bile.

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Gizem