51. Bölge |Dünya’nın En İyi Korunan Bölgesi


51. bölge sıklıkla UFO vakaları ile anılan ve Amerika’nın en iyi korunan askeri üssüdür. Amerikalı yetkililere göre burası sadece sıradan bir askeri üs fakat tarih boyunca bölge hakkında yapılan araştırmalar buranın daha gizemli bir yer olduğunu söylüyor.

 

51. Bölge Nevada

51. Bölge Nevada eyaletine bağlı Las Vegas’a 150 kilometre uzaklıkta bulunan etrafı dikenli teller ile çevirili olan bir üs. Bulunduğu bölge Nevada Çölü olarak geçiyor ve etrafında kurumuş bir gölden başka hiçbir şey yok.

 

Bölge hakkındaki iddialar ABD hükümetinin UFO incelemelerini bu bölgede yaptığı üzerine yoğunlaşıyor. Fakat CIA 51. Bölge ile ilgili hazırladığı raporda dünya dışı varlıklar ile ilgili bir aktivite olmadığını belirtiyor.

Area 51 olarak bilinen ve dünyanın en gizemli yerleri arasında olan 51. Bölge hakkındaki gerçekçi iddialardan birisi ise bölgede NATO’nun izni dışında ABD’nin askeri silahlar geliştirildiğidir. Özellikle U-2 casus uçak programının geliştirildiği en fazla bilinen komple teorileri arasındadır.

Bu iddia ile ilgili olarak bölgenin tamamıyla kimyasal, biyolojik ve nükleer silah geliştirmeleri için kullanıldığı söylenebilir.

Yazar Anne Jacobsen’in yazdığı ve 2011 yılında yayımlanan ‘Area 51 – an uncensored history of america’s top secret military’ isimli kitabında bulunan iddialar daha karmaşık. Yazar kitabını gizli arşiv belgelerine ve bölgede daha önce çalışmış personellerin görüşlerine dayanarak yazmış.

Kitaba göre 51. bölge hakkındaki iddialar şu şekilde;

Bölge uydudan göründüğünden çok daha büyük ve yer altı tünelleri ile birbirine bağlı.
Yerin altında nükleer denemelerin yapılabileceği alanlar ve devasa uçak hangarları mevcut.
Üretim aşamasındaki uçakların ve bugün kullandığımız droneların ilk testleri bu bölgede yapılıyor.
Bölge hakkındaki UFO iddiaları yapılan araştırmaları örtbas etme amacı ile ortaya atılmış.
Bölge Rus uydularından gizlemeye çalışılıyor bu yüzden u-2, a-12 oxcart ve f-117 casus uçak testleri uyduların geçişine göre ayarlanıyor.
Ayrıca bölgede düşman uçakları bulunan bir filo da var. Bu filo içerisinde mig- 21, mig- 15, mig-17 ve mig-23 uçakları bulunuyor.
Tüm düşman ülke teknolojileri bu bölgede toplanıyor ve tersine mühendislik çalışması ile zayıf yönleri araştırılıyor.

51. Bölge ve UFO İddiları


Diğer bir iddia ise NASA ile birlikte Dünya dışı varlıkların araştırıldığı en kapsamlı üs olduğudur. Öyle ki üssün uzay mühendislerinden Boyd Bushman ölümünden kısa bir süre önce 51. Bölgede çekilen uzaylı fotoğraflarını kamuoyu ile paylaşmıştır. Fakat fotoğraflar hakkında bir doğrulama yapılmamıştır

Ufo iddialarının 51. Bölge ile ilişkilendirilmesi ilk olarak Roswell Olayı ile başlamıştır. Ancak yaşanan olayın daha sonradan kurgu olduğu anlaşılmıştır. Roswell bölgesine düşen hava aracının, gazlı bir hava balonu olduğu söylense de komplo teorileri bunun bir Sovyet casus uçağı olduğu iddia etmektedir.

51.bölgenin dünyanın en iyi korunan yerleri arasında olduğunu biliyoruz. Öyle ki bölgenin 50 km yakına gelen ziyaretçiler takip edilmeye başlıyor. Bölgeye daha fazla yaklaştığınızda ise sizi sürekli izleyen askeri araçları görmeniz mümkün. Belirli bir sınırdan sonra ise durduruluyorsunuz ve yetkililer devam etmemeniz gerektiğini bildiriyor ve sizi bölge dışına geri götürüyor. Devam etmeniz veya gizli bir şekilde içeriye girmeniz durumunda askeri korumalar tarafından vurulma ihtimaliniz var.

Area 51 hakkındaki iddiaların gerçekliği tartışılabilir fakat doğru olarak kabul etmemiz gereken bir gerçek var. Bu bölgede Amerikan hükümeti diğer insanların bilmesini istemediği gizli çalışmalar yapıyor. Bölge hakkındaki tartışmalar yıllardır sürmesine rağmen buranın gizemi halen çözülmüş değil.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0
302 Paylaşım

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

DON'T MISS