Babası Dövüyor Diye Yavru Köpeğini Karton Kutu İçinde Barınağa Bırakan 12 Yaşındaki Çocuk


12 yaşındaki çocuk, babası daha fazla dövmesin diye yavru köpeğini barınağa bırakmak zorunda kaldı, yanına da en sevdiği oyuncağını koyarak.

Dünya her zaman güzel bir yer değil, bazen çok zor, ağır ve kalbimizi kıran kararlar vermek zorunda kalabiliyoruz. Birkaç gün önce 12 yaşındaki bir çocuk buna benzer bir karar vermek zorunda kaldı. Tarihler 13 Şubat’ı gösterdiğinde Xollin isimli hayvan barınağının kapısının önünde çok sevimli bir yavru köpek ve yanında sahibi olan çocuğun yazdığı mektup duruyordu. Barınak, Facebook sayfasında yaptığı açıklamada kutunun içinde yavru köpeğe ait bir oyuncak ve bir mektup olduğunu yazıyordu. Mektupta, çocuğun yavru köpeğini neden barınağa bırakmak zorunda kaldığı anlatılıyordu. Bu paylaşımın ardından, tabiri caiz ise tüm dünyadan yardım teklifleri ve bağış yağdı.

 

İşte yavru köpek bu kutunun içinde geldi.

Barınak köpeği bulur bulmaz ilk yaptığı sağlıklı olduğundan emin olmak oldu. Yavru barınak veterinerleri tarafından dikkatlice muayene edildi. Barınak yetkilisi, “Kuyruğu kırılmış gibi görünen köpeği derhal veterinere göstermek yaptığımız ilk şeydi. Ardından parazitlerini temizledik ve genel bir kontrolden geçirdik. Bütün bunlar büyük masraflardı, ancak önemli olan köpeğin sağlıklı olmasıydı ki şu anda son derece sağlıklı.”

 

Çocuğun köpeğin yanına koyduğu mektup.

Yavru köpeğin yanında, onu barınağa bırakan çocuğun koyduğu anlaşılan bir de mektup vardı. Mektupta çocuk hakkında çok fazla bilgi yoktu, sadece 12 yaşında olduğu, adının Andres olduğu ve Mexico eyaletinde yaşadığı yazıyordu.

 

Adım Andres ve 12 yaşındayım…

Mektup bu cümleyle başlıyor ve devam ediyordu: “Annem ve ben bu köpeği size bırakmaya karar verdik. Bunu babamdan habersiz yapıyoruz, çünkü o yavruyu satmayı düşünüyor. Ancak babam her zaman köpeği dövüyor ve tekmeliyor. Bir keresinde öyle şiddetli bir tekme attı ki zavallının kuyruğu yaralandı. Umarım ona yardım edebilir ve bakımını üstlenebilirsiniz. Yanına bir oyuncak koyuyorum böylece beni hiç unutmaz.”

 

İsmi Rene…

Barınak bu yavru köpeğe Rene ismini verdi. Sağlık kontrollerinin yapılmasının ve isim konulmasının ardından barınak şimdi onun için ömür boyu kalacağı yeni yuvasını bulmaya çalışıyor. Barınağın işi zor çünkü bu güzeller güzeli yavru için şimdiden 300’ün üzerinde başvuru yapıldı bile. Doğru aileyi bulmak için barınak gönüllüleri titiz bir çalışma yürütüyor.

 

Daha çok insan hayvan sahiplenmeli.

Barınak çalışanları, insanların sadece hikayesi duyulan hayvanları sahiplenmek için sıraya girmemesi gerektiğinin altını çiziyor. Dünyada kötü muamele gören, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren milyonlarca hayvan olduğunu söyleyen barınak çalışanları daha fazla insanın hayvan sahiplenmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu güzel yavruyu sahiplenmek için başvuran insanların, barınaktaki diğer hayvanları sahiplenmesi halinde, barınakta bulunan her hayvanın yeni bir yuva bulunacağını söyleyen gönüllüler, “evinizi ve kalbinizi bu hayvanlara açın” diye sesleniyorlar.

 

 

Kaynak: biacaip


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS