Bu da Oldu! 80 Yıldır Dağda Yalnız Yaşayan Taşar Ailesi Tayyip Erdoğan’ı Dahi Tanımıyor (VİDEO)


Devletin varlığından haberdar olmayan Teşar ailesi, bugüne kadar hiçbir seçimde oy kullanmamış, hiçbir nüfus sayımına dahil olmamış.

Tunceli- Bingöl ve Erzincan sınırlarının kesiştiği, 2 bin 500 rakımlı Hoşan Dağı’nın zirvesine yakın yamaçta kalan Hüseyin Teşar (80), eşi Emine (78) ve 5 çocuğuyla ilkel şartlarda yaşıyor. Ailede kimsenin ülke gündeminden haberi yok, öyle ki Cumhurbaşkanı’nın kim olduğunu dahi bilmiyorlar. Ailenin hiçbir ferdi okula gitmemiş. Çocuklar kimseyle iletişim kuramadığı konuşma yetilerini kaybetmiş durumda, ancak kendi aralarında geliştirdikleri işaret diliyle anlaşabiliyorlar.

Tunceli- Bingöl ve Erzincan sınırlarının kesiştiği noktadaki 2 bin 500 rakımlı Hoşan Dağı’ndaki mağaraya benzer yapıyı ev olarak kullanılan Teşar ailesi, 80 yıldır yaşamlarını kabile gibi burada sürdürüyor.

Hüseyin Teşar, yaşadığı mağara gibi evin, dedelerinin döneminden kendilerine kaldığını ve 300 yıldır burada yaşamın sürdüğünü belirterek, mekanlarını terk etmeyeceklerini söylüyor.

 

Teşar ailesini, bölgede gezi yapan Tuncelili dağcılar İsmail Ateş ve Haydar Çetinkaya fark ediyor.

Gördüklerini gazetecilerle paylaşmaları üzerine Teşar ailesinin varlığı ortaya çıkıyor. Teşar ailesini düzenledikleri dağ gezisinde keşfettiklerini anlatan dağcı İsmail Ateş, “Adeta mağara devrinde yaşıyorlar, bazı aile fertleri bizi görünce saklandı” diyor.

Devam Etmek İçin Aşağıdaki Fotoğrafa yada İLERİ Butonuna Basın


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

3
8 Paylaşım, 3 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
2
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
3
omg
win win
6
win

DON'T MISS