Çinliler Tarafından Bulunan Hem İlginç Hem İğrenç 10 Buluş


Bugün sizlere son yıllarda Çinliler tarafından tasarlanmış ve tüm dünyaya sunulmuş en garip ve en ilginç 20 yeni buluştan bahsedeceğiz. İlkini çok beğendiğiniz bu yazının ikincisine hazırsanız hemen başlayalım.

 

 

1.

Çinliler tarafından icat edilen en tuhaf buluşların ilk sırasında kapıya yerleştirilen bu ping-pong masası yer almakta. Evde yer kaplamadan masa tenisi oynama imkanı sunan bu buluş sayesinde evde pratik şekilde masa tenisi oynama keyfini yaşayabilirsiniz.

 

2.

Çinlilerin ilginç ve yaratıcı icatları sınır tanımıyor. Çinliler tarafından üretilen bu icadın hedef kitlesi ise temizlik yapan kişikler. Küçük çocuğu olan aileler tarafından tercih edilen bu kıyafet, emekleme döneminde olan çocuklara giydiriliyor. Emeklemeyi öğrenen çocuklar hem evi gezerken hem de yerlerin tozunu alıyorlar.

 

3.

Kahve kupası şeklindeki bu portatif ütü ise Çin’deki en çok tercih edilen ürünler arasında yer almakta. Kahve içerken ütü yapma imkanı sunan bu icat sizce de çok pratik değil mi?

 

4.

Zayıflamak isteyen insanlar tarafından tercih edilen ve üzerinde mezure bulunan bu ilginç kemer yakın zamanda Çin’de üretime geçmiştir. Bu kemer sayesinde siz de istediğiniz zaman bel ölçülerinizi hesaplayabilirsiniz.

 

5.

Çinliler tarafından üretilen bu musluk banyo keyfinizi üst noktalara çıkarmayı hedeflemektedir. Yeşil, mavi ve kırmızı renkteki aydınlatmaya sahip olan bu musluk, suya ellerinizi değirmeden suyun derecesi hakkında bilgi almanıza olanak sağlamaktadır. Musluk 25 derecenin altında ise su yeşil, 26 ve 35 derece arasında ise kırmız,35 derecenin üzerinde ise su kırmızı renkte akmaktadır. Bu musluk aydınlatması kesinlikle herkesin sahip olmak isteyeceği bir ürün.

 

6.

Çin’de üretilen ve tüm dünyaya yayılan bu ürün ise çok pratik bir şekilde kuşları besleme imkanı tanıyor. Masanın üzerinde bulunan delikler ve masanın altına yerleştirilmiş bir botu sayesinde yemek ve ekmek artıkları kuşlara yiyecek olarak geri dönüyor.

 

7.

Spor’da atılım yapmaya hazırlanan Çinliler tarafından satışa sunulan kale şeklindeki sandalyeler sizce de çok ilginç değiller mi? Bu sandalye sayesinde evinizde veya iş yerinizde hızlı bir futbol maçı yapabilirsiniz.

 

8.

Şu an Amerika Birleşik Devletlerinde çok ilgi gören bu berenin çıkış noktası tahmin edebileceğiniz gibi tabii ki Çin halk Cumhuriyeti. Sakal beresi adı verilen bu icat ise sizi en soğuk havalardan bile koruyabilmekte.

 

9.

Hayatınız boyunca gördüğünüz tüm kumaralardan farklı bir şekilde üretilmiş olan bu kumbara kesinlikle para biriktirmenize yardımcı olacak. Çin’liler tarafından geliştirilen ve tüm dünyaya sunulan bu kumbara içerisinde oyuncak bir kedi barındırmakta. Kumbaranın üzerine yerleştirilen madeni parayı, eliyle alan bu kedi kumbara sizce de çok yaratıcı değil mi?

 

10.

Sevimli dostlarmız köpekler için geliştirilen bu icat, köpeklerin yağmurdan korunması için geliştirilmiş.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS