Cristiano Ronaldoya Okulda Nasıl Zorbalık Edildi? Şimdi O İlk Milyarder Futbolcu!


Dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo’nun geçmişi, ailesi, çocukluğu, eğitimi, özel hayatı ve daha birçok şeyi herkes tarafından merak edilmiş, edilmeye de devam ediyor. Biz de şu ana kadar hazırladığımız videolarla Cristiano Ronaldo’nun geçmişinden ve özel hayatından bahsettik. Ancak bugünkü yazımızda Ronaldo’nun okul yıllarından bahsedeceğiz. İşte karşınızda günümüzün milyarder futbolcusunun zorbalığa uğradığı zorlu okul yılları.

Portekiz doğumlu Ronaldo, günümüzdeki lüks ve zengin hayatından çok uzak bir çocukluk geçirmiş. Fakir ve koyu Katolik bir ailede dünyaya gelen Ronaldo oldukça duygusal ve dinine bağlı bir kişilik. İleri futbol yeteneğine karşılık Ronaldo eğitimsiz bir futbolcudur. Çünkü Ronaldo öğretmeninin önünde sandalyeyi sert biçimde fırlattığı için okuldan atılmıştır. Aslında olay şu şekilde gerçekleşmiş. Ronaldo Sporting Lizbon’a transfer olduğunda Sporting’in genç oyuncularının eğitim gördüğü Alcochete futbol okuluna katılmış. Ronaldo’nun buradaki ilk gününde takım arkadaşları onun şivesiyle dalga geçmişler. Ancak zorbalığa uğradığı takım arkadaşları arasında kendine bir arkadaş bulmuş.

Fabio Ferreria. Aslında Ronaldo dalga konusu olduğu şivesinden Fabio’da da varmış. Ronaldo bir gün okulda parmak kaldırdığı sırada arka sıralardan ‘Köylü Maymun!’ diye bağırılınca sinirinden tahtaya sırasını fırlatmış ve sonraki gün koridorda bir arkadaşına saldırmış. Ronaldo o gün arkadaşı Fabio ile birlikte dayak yemiş. Ronaldo o yıllarda duygusal anlamda büyük zorluk yaşadığını geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda itiraf etmiş ve hatta okul yıllarındaki kendisine yapılan zorbalıklardan bahsederken gözleri dolmuş.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
3
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

DON'T MISS