Da Vinci’nin Tablolarındaki Şifreler Neler?


“The Paranormal Crucible” adlı kanal, İtalyan ressam Leonardo da Vinci’nin tablolarında gizlenmiş uzaylı çizimlerinin olduğunu idda etti.

 

Ne bu şifreler?

Sanatçının , “Vaftizci Yahya” eserini inceleyen kanal, tablonun dünya dışı yaşamın kanıtı olduğunu öne sürdü. Birçok teorisyene göre, Da Vinci’nin kasıtlı olarak eserlerine gizli kodlar ve subliminal mesajlar sakladı. UFO Sightings Daily sitesinin yazarı Scott C Waring ise Da Vinci’nin tablolarına uzaylı görüntüleri saklamış olmasının ihtimal dahilinde olduğunu belirterek, “Çalışmalarına gizli mesajlar saklamasıyla biliniyordu. Olağanüstü yetenekleri uzaylılardan geliyor olabilir. Ya da o da uzaylılardan biriydi” şeklinde konuştu.

UFO araştırmacısı Waring, “Da Vinci, geniş bir yaratıcılık yelpazesinin yanı sıra yüksek bir entelektüelliğe de sahipti. Leonardo gibi farklı alanlarda eserler vermek alışılmadık bir durum. Bütün işaretler onun uzaylı olabileceğini gösteriyor” dedi.

The Sun gazetesinde yer alan bir haberde, araştırmacıların ayna yöntemiyle baktıkları “Mona Lisa”, “Bakire ve Çocuk” tablolarında bazı yaratıklar olduğunu tesbit ettiklerini öne sürdü. Leonardo Da Vinci’nin tabloları üzerinde araştırma yapan sanat tarihçileri, ressamın bazı tablolarına aynayla bakılınca Tanrı figürü belirdiğini söyledi.

Resimlerle ilgili çalışan ve sanat tarihçilerinden oluşan “Kutsal Kitap ve Tabloların Aynası” adlı grup, Rönesans dönemi sanatçısı Leonardo da Vinci’nin yaşadığı dönemde Katolik Kilisesi tarafından sapkınlıkla suçlandığı için özel düşüncelerini bu şekilde resimlerine şifrelediğini belirledi. Da Vinci’nin “Mona Lisa” ile “Bakire ve Çocuk” tablolarında aynı yöntemle Tanrı figürü işlendiğini iddia eden grupa göre, Mona Lisa tablosundaki resmin sağ kolunun alt kısmında, Yahudi Tanrısı Yehova’yı Vatikan tacını giymiş şekilde resmeden bir figür ortaya çıkıyor. “İsa’nın Son Akşam Yemeği” adlı tabloda ters duran bir kutsal kase şekli belirirken, “Aziz John” tablosunda ise Adem ve Havva’yı cennet bahçesindeyken gösteren bir figür bulunuyor.

 

Bizi İnstagramda Takip Etmeyi Unutmayın


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0
44 Paylaşım

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS