Dev İnsan Irkı Gerçek Mi ?


 

1895 yılında İrlanda’da Dyer tarafından mineral girişimleri sırasında bu dev fosili bulu. Bir tren vagonunun önünde fotoğraflanan devin yüksekliği 3 metre 70 santimetre, ağırlığı 2 bin 50 kilogram. Sağ ayağında 6 parmak bulunan bu dev fosilin ağırlığının taşlanmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

Fosilleşmiş İrlanda de adamın bu fotoğrafı bir Londra demir yolunda alındığı söyleniyor ve Strand Magazine’in Aralık 1895 sayısındaki makalesinda yayınlandı. Dublin’de sergilendikten sonra İngiltere’ye getirildi ve sergilendi. Sahiplikle ilgili yasal bir anlaşmazlık sonrasında, bir daha hakkında hiçbir şey duyulmadı ve görülmedi.

Devler, insan bilincinin, folklorun ve efsanelerin bir parçası olmuştur. İstanbul’da Beykoz’da Yuşa Tepesi’nde bulunan bir mezarda, Yuşa Hazretleri adlı bir evliyanın yattığına inanılır. Mezar, 17 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindedir. Kadadokya bölgesinde de benzer dev evliya mezarları vardır. M.Ö. 440’da yaşayan Empadokles Sicilya adasında devlerin yaşadığından bahseder. İnkalar ve Mayalarda ilk yaratılan ırkın, devler ırkı olduğuna dair inanç vardır. Nevada’nın Lovelock yakınlarındaki mağaralarda yapılan kazılarda bilim adamlarının buldukları şok ediciydi:10,000’den fazla eser bulundu; biri boyu 6 metreden uzun olan diğeri ise 8-9 metreden fazla olan mumyalanmış fosiller ortaya çıkarıldı.

Dev ırklardan söz eden önemli kaynaklardan biri de Tevrat’tır. “Tanrı oğulları insan kızlarına vardıkları, ve bu kızlar onlara çocuk doğurdukları zaman, o günlerde hem de ondan sonra, yeryüzünde Nefilim (devler) vardı, bunlar eski zorbalar, şöhretli adamlardı” (Tekvin Bap 6). Tevrat’ta adı geçen dev Golyat’ın boyu 2,74 m. idi. Golyat’tan başka, Bashan kralı “Og”dan da söz edilir. Og’un boyu ise 3,96 m. idi. Og, bir devler ırkı olan “Rafait”lerin sonuncusuydu.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

1
2 Paylaşım, 1 point

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
2
confused
fail fail
1
fail
fun fun
5
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
7
lol
omg omg
14
omg
win win
4
win

DON'T MISS