Direk Çöpe Attığınız Bu Paketlerin Gerçekte Ne İşe Yaradıklarını Öğrenince Onları Bir Altın Gibi Saklamaya Başlayacaksınız!


Muhtemelen çoğunuz yeni satın aldığınız ayakkabı veya çanta gibi ürünlerin içerisinde bu paketlerle karşılaşmışsınızdır. Ancak bu paketlerin gerçekte ne işe yaradığını bilmediğiniz için ya da birçoğunuz bu poşetlerin toksik madde içerdiği için zararlı ve işe yaramayan bir şey olduğunu düşünerek paketleri hemen gördüğünüz an çöpe atmışsınızdır. Fakat gerçek birçoğunuzun düşündüğünden oldukça farklıdır.

İçerisinde silika jel adlı madde bulunan bu paketler nem alıcı torbalardır ve günlük hayatta birçok işe yaramaktadır. Bu videodan sonra ayakkabılarınızın ve çantalarınızın içerisinden çıkan bu nem alıcı torbaları atmaktan vazgeçecek ve onları günlük hayatınızın birçok alanında kullanmaya başlayacaksınız.

Beyaz veya sarı renkte olabilen bu silika jeller kesinlikle toksik değildir ve bu yüzden de ne ürünlere ne de insanlara zarar vermez. Gelin birlikte bu küçük ama oldukça faydalı mucizevi paketlerin kullanım alanları ve faydalarına birlikte bakalım.

1. Çantalardaki Nemi Emer :

İlk olarak silika jel torbaları zaten yeni aldığımız çantaların içerisinde bulunmaktadır ve bunların bulunmasının tabii ki de bir sebebi vardır. Okul çantaları veya herhangi bir çantanın içerisindeki nem oranı çok yüksektir ve zamanla bu nem çantalarda bakteri oluşumuna neden olmaktadır. İşte bu silika jel paketleri çantaların içerisinde nem ve bakteri oluşumunu engelleyerek çantayı ilk alındığı gibi temiz ve kuru tutmaktadır.

2. Makyaj Malzemeleri :

Silika jel paketlerinin bir diğer kullanım alanı ise makyaj malzemeleridir. Kullanım ömürleri çok fazla olmayan pudra, allık, fondöten, far gibi kozmetik ürünlerinin nemlenip bozulmalarını engelleyen silika jeller aynı zamanda bu ürünlerin ömürlerini de uzatmaktadır.

3. Gardırop :

Silika jellerin en fazla kullanılması gereken bir diğer alan ise gardıroplardır. Çünkü silika jeller temiz kıyafetlerin kokularının daha uzun süre kalmasını sağlarken dolabın içerisinin nemlenmesini de engellemektedir.

4. Telefon :

Son olarak ise belki de silika jellerin en çok işe yaradığı yer olan suya düşen telefonların kullanılabilir hale getirmesidir. Yapmanız gereken tek şey suya düşen telefonunuzu kuruladıktan sonra bir poşete koyup içerisine de bu nem paketinden 4-5 tane koyarak ağzını kapatıp birkaç saat bekletmenizdir. Sonrasında telefonunuzun eskisi gibi çalıştığına şahit olacaksınız.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

-3
7 Paylaşım, -3 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
2
hate
confused confused
1
confused
fail fail
6
fail
fun fun
3
fun
geeky geeky
2
geeky
love love
10
love
lol lol
4
lol
omg omg
7
omg
win win
11
win

DON'T MISS