Dubai Prensi’nin Yaşam Tarzı – Arabalar, Ev, Evcil Hayvanlar


O belki Dubai Prensi olabilir ama Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum daha çok bilinen ismiyle Fazza kesinlikle Instagram’ın kralı. 34 yaşındaki Fazza’nın Instagram’da 6.4 milyon, Twitter da ise 2.41 milyon takipçisi bulunmakta ve Fazza sosyal medya hesaplarından kıskanılacak yaşam tarzını tüm dünyayla paylaşmakta.

 

Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum

Başbakan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet başkanı Yardımcısı ve Dubai’nin mutlak hükümdarı Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un ikinci oğlu olan Fazza’nın babasının 2013 yılı itibariyle yaklaşık 13.9 milyar dolar serveti olduğu tahmin edilmektedir.
Büyük abisinin hayatta olduğu dönemde dahi, Dubai tahtının veliahtı olan Fazza hem internetin hem de ailenin gözdesi durumunda. Fazza’nın abisi ise 2015 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Prens William ve Harry’inin de eğitim aldığı Londra Ekonomi Okulunda eğitim alan Fazza mezun olduğundan beri babasının yanında ve yönetimde yer almakta. Şimdilerde Dubai İcra Kurulu Başkanı , Dubai Otizm Merkezi ve Dubai Spor Konseyi Başkanı olan Prens hazretleri 1982 doğumlu ve akrep burcudur. Tüm bu bürokratik görevlerden ziyade Fazza’nın en çok vaktini alan şey ise hobileridir. Zaten Fazza kendisini devlet adamı ve prens gibi sıfatlardan ziyade şair olarak tanımlamaktadır.

Paraşütle atlama, at binme, bisiklete binme, ziplining ve dalış Fazza’nın hobilerinden sadece bir kaçı. Bunların dışında çok yetenekli bir fotoğrafçı olan Fazza dünyayı gezmekten ve şiir yazmaktan da büyük zevk alıyor. Hatta Fazza, HIPA fotoğraf ödülleri adıyla bir fotoğrafçılık sergisi bile açmıştır.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımlardan anladığımız kadarıyla ailesine de çok düşkün olan Fazza sık sık babasının, kardeşlerinin ve yeğenlerinin fotoğraflarını paylaşıyor.
Zamanının çoğunu dünyada yeni yerler keşfederek geçiren Fazza’nın en dikkat çeken seyahat rotaları ise İzlanda, Tanzanya, Kanada gibi ülkeler olmuştur. Gittiği soğuk ülkelerde buzullara bile tırmanan Fazza o kadar büyük paralara sahip olmasına rağmen basit kıyafetler giyip Pisa Kulesi’nde herkes gibi poz verebiliyor.

Lüks spor otomobilleri kullanırken bisiklet de binen, Emirates Havayollarında birinci sınıf uçarken Londra’da babasıyla metroya binen Fazza aslında ne kadar alçakgönüllü olduğunu da herkese gösteriyor.

 

Hayvanları da çok seven Fazza’nın atı, devesi, aslanları, şahini, baykuşu ve daha birçok hayvanı bulunmakta. Aslanlar ve çitalara ise Fazza’nın özel bir ilgisi bulunmakta. Fazza doğanın bu hırçın ve yırtıcı hayvanlarıyla çok iyi anlaştığını dile getiriyor.

Tüm bunların dışında Fazza hem kendi ülkesi hem de diğer ülkelerdeki insanlara yardım da etmektedir. Bayram gibi belirli dönemlerde; bankalara borcu olan insanların borçlarını kimseye söylemeden ödediği ve sildirdiği söyleniyor. Ayrıca kız çocuklarının okutulmasından, fakir ülkelere yardım götürülmesine kadar pek çok projede de çalışıyor.
Diğer Dubaili zengin çocuklardan farklı olan Fazza dünya genelinde birçok kişi için rol modeldir. Peki siz Dubai Prensi Fazza hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirleriniiz bize yorumlar kısmından yazmayı unutmayın.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0
89 Paylaşım

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS