Edmund Kemper | Dünya’nın En Zeki Katili


18 Aralık 1948’de Burbank, California‘da doğan Edmund Kemper 15 yaşındayken büyük annesini insan öldürmenin nasıl bir his verdiğini öğrenmek amacıyla öldürdü. Serbest bırakıldıktan yolda bulduğu kadın otostopçuları öldürmeye başladı. Kurbanlarına akla sığmayan şeyler yaptı ve 70’li yıllarda Kaliforniya‘da altı genç kadını öldürdü. 1973’te yakalanmadan önce annesini ve bir arkadaşını öldürdü.

 

 

Edmund Kemper

Edmund Kemper, 18 Aralık 1948’de E. E. ve Clarnell Kemper‘in ortanca çocuğu olarak Burbank, California’da doğdu. Ebeveynlerinin 1957’de boşanmasından sonra, annesi ve iki kız kardeşi ile Montana‘ya taşındı. Kemper’in alkolik annesiyle arası iyi değildi ve daha sonra işlediği tüm suçlar için annesini suçladı.

Çok küçük yaşlardan beri garip davranışlar sergiliyordu Kız kardeşleri ile kendi icat ettiği oyunları oynuyordu. Bu oyunlar canlı canlı kedi gömmek, kedilerin gözlerini çıkarmak, gaz odası, hayvanların kafasını koparmak gibi ürkütücü isimlere sahipti. 9 yaşındayken annesi tarafından ucube olarak tanımlanmaya başlamıştı. Ayrıca, 10 yaşındayken kız kardeşlerine zarar verebileceğini düşünen annesi onu bodrumda yaşamaya zorladı. Karanlık ve örümceklerden korkan Kemper bu süre boyunca sürekli kabuslar gördü.

Edmund Kemper çocukluğunda annesini öldürmek hakkında sürekli fanteziler kuruyordu. Hatta Anne öldürücü silah adında kendi yaptığı oyuncağı annesine göstermişti. Evin arka bahçesinde annesinin kopacak olan kafasını ve parçalayacağı uzuvlarını gömebilmek için delikler açıyordu.

Edmund Kemper | Büyükbaba Sevgisi
13 yaşında evden kaçıp Los Angelas’da yaşayan babasının yanına gitti fakat babasının yeni eşi tarafından geri gönderildi. Daha sonra tekrar evden kaçtı bu sefer büyükannesi ve büyükbabasının çiftliğine gitti.

Edmund Kemper burada yaşamaktan nefret ediyordu. Dedesi ile arası ne kadar iyi olsa da büyükannesiyle hiç anlaşamadı. Kemper ateşli silahlar hakkında çok şey öğrenmeye başlamıştı, ancak dedesi birkaç kuşu ve diğer küçük hayvanları öldürdükten ona verdiği tüfeği geri aldı.

Baskıdan bunalan Edmund babaannesini korkutarak kalp krizinden ölmesini planlamış fakat başarılı olamayınca evde bulanan tüfekle üç ateş ederek yaşlı kadını öldürmüş ve öldüğünden emin olmak için defalarca bıçaklamış. Dedesinin eşini bu durumda görünce üzüleceğini bilen Edmund, yaşlı adamı eve gelmeden kafasına tek el ateş ederek öldürmüş. Dedesini nasıl öldürdüğünden bahsederken ‘onu sevdiğim için yaptım’ diyor.

 

Edmund Kemper röportajlarından birinde; gözlüklerinden birini ortaya çıkarır, takar ve ” bu tipin arabasına binmez misiniz şimdi” der.

Suçları nedeniyle Kemper, Kaliforniya Gençlik Merkezine sevk edildi. Burada, çok yüksek bir IQ‘ya sahip ve paranoid şizofreni hastası olduğunu belirleyen çeşitli testlerden geçti. Kemper sonunda, akıl hastası mahkumlar için maksimum güvenliğe sahip olan Atascadero Devlet Hastanesi‘ne gönderildi.

Edmund Kemper 21 yaşına kadar tedavi gördü ve daha sonra tahliye edildi. Doktorların annesiyle birlikte yaşamaması gerektiğini söylemesine rağmen Kalifornia’ya geri döndü.

Burada eyalet polisi olmak için başvuruda bulundu ancak çok iri olması sebebi ile başvurusu reddedildi ve polislerle birlikte zaman geçirmeye başladı. Yaklaşık 150 kg ve 210 cm boyundaydı. Polis memurları ona aralarında ‘Big Ed’ Koca Ed derdi. Polisler Edmund’un eğitimine yardımcı oldu hatta silah sahibi olmasını bile sağladı. Ayrıca Edmund’un bu dönem polis kruvazörüne benzeyen büyük bir arabası dahi vardı.

Aynı yıl otoyol departmanı için çalışmaya başlayan Kemper, motosiklet sürerken bir kaza geçirdi. Kazandan sonra ilgilisini çeken başka şeyler olmaya başladı. Bölgede otostop yapan çok sayıda genç bayan fark etti. Satın aldığı yeni otomobilde , silah, bıçak ve kelepçeleri de içeren cinayet aletlerini depolamaya başladı.

The Co-ed Killer
İlk başta Kemper kadın otostopçuları aracına aldıktan sonra serbest bıraktı. Ta ki eyalet öğrencisi olan Mary Ann Pesce ve Anita Luchessa‘ya kadar. Kızların aileleri kayıp başvurusunda bulundu. Bölgede araştırma yapan polis Santa Cruz’un ormanlık alanında bir kadına ait kafatası buldu. Bu kafatası Mary Ann Pesce’ye aitti. Anita Luchessa’ın kalıntıları ise hiçbir zaman bulunamadı. Edmund ifadesinde önce Luchessa’yı boğarak öldürdüğünü ve daha sonra Pesce’yi bıçakladığını söyledi. Zavallı kızları evine götüren cani, cesetleri parçalarına ayırdı ve cinsel fantezilerinde kullandı.

Olayın olduğu aynı yıl, 14 Eylül 1972’de Kemper, otobüs ile gitmek yerine otostop çekmeye karar veren 15 yaşındaki dans öğrencisi Aiko Koo‘yu arabasına aldı. Zavallı kız Pesce ve Luchessa ile aynı kaderi paylaşacaktı.

Ocak 1973’te Kemper, öldürdüğü otostopçu Cindy Schall‘ın bedenini alarak ritüellerine devam etti Annesi dışarıdayken Kemper cesedi eve götürdü ve odasına sakladı. Ertesi gün odadaki cesedi parçaladı ve parçaları okyanusa attı. Daha sonra kadının birkaç parçası kıyıya vurdu, kadının kafasını ise arka bahçeye gömdü.

5 Şubat 1973’te Rosalind Thorpe ve Alice Liu olmak üzere iki öğrenciye dışarı çıkmayı teklif etti ve kızları almak için üniversite kampüsüne gitti. Onları aldıktan kısa bir süre sonra, iki genç kadını vurdu, ardından ağır yaralı kadınlarla birlikte kampüs güvenliğinden geçerek dışarı çıktı. Daha sonra Kemper iki kurbanını keserek cesetleri parçaladı, mermileri kafalarından çıkardı ve parçalarını farklı yerlere attı.

Mart ayında, Thorpe’nun ve Liu’nun kalıntılarının bir kısmı, San Mateo County’deki Otoyol 1 yakınında yürüyüş yapan insanlar tarafından keşfedildi. Kemper cinayetleri sırasında, diğer iki seri katil, John Linley Frazier ve Herbert Mullinsde, bölgede kendi cinayetler işliyordu. Bu yüzden Santa Cruz’un, “Dünyanın Cinayet Başkenti” başkenti olarak anılmaya başladı ve Edmund Kemper’a The Co-Ed Killer “Ortak Katil” ve “Ortak Kasap” ismi verildi.

Edmund Kemper Kendisini İhbar Ediyor
Nisan 1973’te hasta ruhlu cani, son iki cinayetin ne olacağına karar verdi. Bir Cuma günü, annesinin evine gitti ve aralarında tartışma çıktı. Kemper uyuduktan sonra annesine saldırdı, önce kafasına bir çekiçle vurdu ve sonra boğazını bıçakla kesti. Diğer kurbanlarda olduğu gibi daha sonra annesinin cesedini parçalamaya başladı. Son olarak ise ses tellerini çıkardı ve kanalizasyona attı. Ses tellerini çıkarmasının sebebi ise annesinin küçükken ona sessiz bir ölüm istediğini söylmesiydi.

Annesinin vücut kısımlarını sakladıktan sonra Kemper, annesinin arkadaşı olan Sally Hallett‘i aradı ve onu eve davet etti. Kemper kısa bir süre sonra Hallett’i boğdu ve vücudunu dolaba sakladı. Ertesi gün bölgeden kaçtı, doğuya doğru giderek Colorado Pueblo‘ya ulaşana kadar yol aldı.

23 Nisan’da Santa Cruz polisini arayarak suçlarını itiraf etti.Başta, “Büyük Ed” olarak tanıdıkları birinin katil olduğuna inanmadılar. Ancak daha sonraki sorgulamalar sırasında, onun, “Co-ed Killer” olduğunu anladılar.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0
143 Paylaşım

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
2
confused
fail fail
2
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
2
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
3
omg
win win
1
win

DON'T MISS