Gerçek Hayatta Var Olan Dünyanın En Devasa Kadınları


Bugün sizlere dünyanın en uzun boylu 6 kadınından bahsedeceğiz. Listeyi okurken kadınların boylarını gözünüzde canlandırmakta epey zorlanabilirsiniz.

 

Caroline Welz

Almanya’nın en uzun boylu kadını olan Caroline 2.06 metre uzunluğundadır. Günlük hayatında kıyafet ve ayakkabı bulmakta epey zorlandığını söyleyen Caroline’nin ayak numarası ise 48. Bu dev kadının boyunun bu kadar uzun olmasının sebebi ise herhangi bir hastalık değil çünkü ailesinde çok sayıda uzun boylu insan bulunmakta. Geçimini mankenlik yaparak kazanan uzun kadının bir de küçük bir kızı var.

 

Uljana Semjonova

2.15 metre boyundaki bu dev kadın Litvanyalı bir basketbolcu ve kariyeri birçok şampiyonluk madalyalarıyla dolu. Günümüzde 65 yaşından olan Uljana’nın bu kadar uzun olmasının sebebi ise Acromegaly yani kemik irileşmesi hastalığından muzdarip olması. Ayrıca Uljana 1993 yılında Uluslararası Basketbol fedarasyonu tarafından onur ödülüne layık görülen ilk kadın sporcu olmuştur.

 

Heather Green

Küçük yaşlarından itibaren hep yaşıtlarından daha uzun olan bu kadın Amerika’nın Las Vegas şehrinde yaşamaktadır. 1.98 boyundaki bu dev kadın, günlük hayatında boyunun ona sağladığı dezavantajlardan rahatsız olmadığını dile getirmiştir. Bir mankenlik ajansına kayıtlı olan Heather Green aynı zamanda kendi açtığı internet sitesinde sürekli kendi hayatıyla ilgili eğlenceli şeyler paylaşmakta.

Asley Hamilton

Amerika’da yaşayan Hamilton komedyen, dansçı, söz ve müzik yazarıdır. Ülkesinde birçok sahne ve televizyon şovunda yer alan bu iri kadın yaptığı sansasyonel hareketleriyle popüler. 2.07lik uzun boyunun yanı sıra iri vücut hatları sebebiyle de Hamilton karşıdan daha büyük gözükmektedir.

 

Margo Dydek

2.18 metre uzunluğundaki Margo Polonyalıdır ve küçük yaşlardan itibaren basketbol oynamaktadır. Hem Avrupada hem de NBA’de basketbol oynamayı başarmış Margo lig tarihinin 877 blokla en çok blok yapan sporcusu olmuştur. Bunların dışında Margo NBA’nın en uzun boylu kadın sporcusudur.

Erika Ervin

Amazon Eve olarak da bilinen Erika Ervin 2.03 metrelik boyuyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Dünyanın en uzun kadını olmasa da Erika dünyanın en uzun modeli unvanına sahiptir. Kaliforniyada yaşayan bu genç ve uzun kadın şimdiye kadar birçok dizi ve filmde rol almıştır.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0
68 Paylaşım

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

DON'T MISS