Görmen Gerekir – Kıyıya Vurmuş En Gizemli 12 Şey


Bugün sizlere okyanus ve deniz kıyılarına vurmuş, görenlerin inanamadığı en ilginç ve en enteresan şeylerden bahsedeceğiz

1.İkinci Dünya Savaşı Helikopteri;

ikinci Dünya Savaşında düşen bu helikopter 2007 yılında Galler sahilinde görüldüğünde etraftaki sakinler tarafından büyük bir heyecanlar karşılanmıştı. 1942 yılında düştüğü tahmin edilen bu helikopterin, deneme uçuşu sırasında motorunda oluşan bir arıza sonucu okyanusa çalıklıdğı düşünülmektedir.

 

2.Kambur Balina;

California Sahilinde yaşayan insanlar, evlerinin önüne bulunan 100 metrelik balinayı gördüklerinde tarihler 2016 yılını gösteriyordu. Nedeni bilinmeyen bir şekilde ölerek karaya vuran balinayı taşımak içinse en büyük vinçlerden yardım alınmıştır.

 

3.Antik Denizaygırı İskeleti;

Buzulların erimesinden sonra bir eski tarihlerde buzullarını altına gömülen fossiler ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu fosillerden en önemlisi ise 2012’de norveçte çıkartılan çok nadir bulunan bir su aygırı iskeletidir. Araştırmacılar yaptıkları incelemeler sonrası bu iskeletin 10000 yaşında olduğunu belirtmişlerdir.

 

4.Antik Gemi Enkazı;

Yerel halk tarafından ‘’Leydi Liz’’ olarak bilinen bu paslı demir gemi, 30 yıl botunca dünyanın her yerine kargo taşıyan ünlü bir gemiydi. Fakat kötü hava şartlarında dolayı 1936 yılında hasara uğrayan gemi Falkland Adaları yakınında kıyıya vurmuştur.

 

5.Ejderha İskeleti;

İngiltere’de yaşanmış bu olayda, sahile vurmuş ejderha iskeleti gören yerliler büyük bir şaşkınlık yaşamışardır. Boyu 100 metreyi bulan bu ejderha iskeletinin gerçek olup olmadığı büyük tartışmalar yaşatsa da en sonunda bu iskeletin bir dizi için özel bir ekip tarafından yapıldığı anlaşılmıştır.

6.Dinazor;

Dev balıklar, gemiler veya uçaklar hiçbiri denize vuran bu yaratık kadar ilginç olamamıştır. Washington sahillerine vuran bu dinazor kemiğiminin 80 milyon yaşında olduğu düşünülüyor. T-rex ve Velociraptor gibi hayvanlara benzeyen ve theropod olarak tanına bu hayvanın, dinazorların tarihine yeni bir ışık kazandırdığı belirtilmiştir.

7.Robot El;

New York’da kıyıya vuran robot parçasının ise nasıl ve ne şekilde oraya geldiği bilinemiyor. Okyanusta kaybolan robotun hikayesi ise oradaki insanlar tarafından gizemli bir bilim kurgu hikayesine çoktan dönüştürülmüştür.

 

8. Harley – Davidson;

Kanada’da sahile vuran bu harley davidson markalı motorun hikayesi ise bir hayli ilginç. 2012 yılında Japonya’da yaşanan büyük tsunami sonrası, Miyagi şehrinden okyanusa düşen bu motorsikletin, Kanada’ya kadar sürüklendiği bilinmektedir. Bu motorun Japonya’dan Kanada’ya kadar nasıl sağlam bir şekilde gelebilidiği ise hala bir sır olarak kalıyor.

 

9.Lego;

Hollanda’nın sahil kasabasındaki bir plajda bulunan bu 2,5 metrelik lego’yu gören insanalar ilk başta gözlerine inanamasalarda, daha sonra bu legonun yanına giderek fotoğraflar çektirmişlerdir. Daha sonra bu legonun kıyıya nasıl geldiğini araştıran insanlar, bu nesnenin kıyıya nasıl ve kim tarafından getirildiğini bulamamışlardır.

 

10.Oyuncaklar;

Ocak 2017’de, Almanya’daki Langeoog adası çocukları son derece şanslıydı çünkü binlerce Kinder sürpriz yumurtası ve LEGO oyuncakları sahile vurmuştu. Bunun sebebi ise bir kargo gemisinin fırtınada konteynerlarının suya düşmesidir.

 

11.Yabuchijima;

2011 yılında yaşanan tsunamiden sonra ne olduğu bilinemeyen bu beyaz kitle Japonya sahillerine vurmuştur. Birçok kişi bunun doğaüstü bir yaratık olduğunu düşünse de yapılan araştırmalar sonucunda bu beyaz maddenin köpek balıkları ve balinaların artıkları olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Gizemli boru:

Listenin son sırasında yer alan bu boru 2 metre çapında ve 500 metre uzunluğundadır ve Norfolk sakinleri bir sabah uyandıklarında bu dev boruyu kıyılarında görünce çok şaşırmışlardır. Üzerinde birçok araştırmanın yapıldığı borunun ne olduğu ve oraya nasıl geldiği ise halen bilinememektedir.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS