Guinness Rekorlar Kitabına Giren En Enteresan Fiziksel Kayıtlar


Dünyanın en garip insanlarıyla tanışmaya hazır mısınız? Kimi en uzun kulak kıllarına sahipken kiminin çok büyük göğüsleri var. Gelin bu sıra dışı insanlara daha yakından bakalım.

 

1. Sakallı Kadın

Sakalın erkeklere özgü olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak dünya üzerinde polikistik over sendromu yüzünden birçok kadında da sakal çıkmaktadır. Bu kadınlardan en bilineni İngiltere’de yaşayan 24 yaşındaki öğretmen Harnaam Kaur’dur. Onu bu kadar ünlü yapan ise ergenliğe adım attığından beri çıkan gür sakallarını kesmeyi bırakması. Aynı zamanda Kaur sakallı bir kadın olarak kendini çok daha seksi buluyormuş. Dünyanın en sakallı kadını ise Vivan Wheeler. Vivian babasının yoğun ısrarlarına rağmen 1993 yılından beri sakallarını kesmemiş. 22 cm’lik sakallarıyla dikkat çeken kadın Guinness Rekorlar kitabına dünyanın en uzun sakallarına sahip kadını unvanıyla girmiş.

 

2. En Uzun Kulak Kılları

Dünyanın en uzun kulak kıllarına ise Radhakant Baijpai adında Hintli bir adam sahip. 25 cm uzunluğunda kulak kılları olan adamın hayattaki en büyük amacı dünyanın en uzun kulak kılına sahip olmakmış. 2003 yılında 13,2 cm olan kıllarıyla Guinness rekorlar kitabına girmeyi başaran Radhakant bundan sonra daha da hırslanmış ve kulak kıllarını bakımlarla birlikte 25 cm’e kadar uzatmış. Peki kimler böylesine ilginç bir rekorun sahibi olmak isterdi?

 

3. En Büyük Afro Saçlar

Sırada dünyanın en büyük afro saçlı kadını var. Dünyanın en büyük afro saçı rekorunu gururla taşıyan kadın Amerika’da yaşıyor ve adı Aevin Dugas. Dugas’ın saçlarının çevresinin toplam uzunluğu 1.32 metre ve kadın gören herkesi şaşırtmayı başarıyor. Ayrıca genç kadın her banyoda saçını açabilmek için 5 şişe saç kremi kullanıyormuş. 36 yaşındaki kadının ilginç saçlarını gören çok sayıda kişi Dugas’ın saçlarının gerçek olduğuna inanamıyormuş.

 

4. En Büyük Göğüsler

Şimdi ise dünyanın en büyük göğüslü kadınıyla tanışacaksınız. Özellikle son yıllarda büyük göğüslere sahip olmak trend haline gelmiştir. Çok sayıda kadın gerekli imkanları sağladıktan sonra bıçak altına yatmakta ve göğüslerini büyütmektedirler. Ancak biz size dünyanın en büyük doğal göğüslü kadınından bahsedeceğiz. 102 göğüs ölçüleriyle Hawkins-Turnes Guinness rekorlar kitabına en büyük doğal göğüslü kadın olarak girmeyi başarmış. 52 yaşındaki kadın her biri 25 kg ağırlığında olan göğüslerinin henüz 9 yaşındayken büyümeye başladığını söylemiş.

 

5. En Uzun Sakal

Şimdiye kadar yaşamış dünyanın en uzun sakallı adamı ise Avustralyalı Hans Steininger’dir. 5 metre 33 cm uzunluğunda sakala sahip olan adam kayıtlara geçmeyi başarmıştır. 1927 yılında 81 yaşındayken hayatına kaybeden adamın ölümü de sakallarından gelmiş. Yürürken sakallarına bastığı için boynu kırılan adam hayatını kaybetmiş. Hans severek binbir emekle uzattığı sakallarının bir gün hayatını alacağını eminiz tahmin edemezdi.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

-1
157 Paylaşım, -1 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS