Günlük Hayatta Yapılan Sağlığımızı Etkileyen 6 Yanlış Davranış


Çoğu zaman şirketler, ihtiyacımız olmayan şeyleri almamızı sağlamak için hedefli etki yöntemlerini kullanır. Ancak bazıları sadece gereksiz olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlığımız için oldukça tehlikeli olabilir. Gelin bunlara bir göz atalım…

1. Plastic food containers

Bize zarar veren plastiğin kendisi değil, üreticilerin kapları katı hale getirmek için kullandıkları kimyasal bileşenlerdir. Genellikle yıkama, ısıtma ve gıda bileşenleriyle temas durumu daha da kötüleştirir. Plastik çok zehirli ve tehlikeli hale gelir. Plastik gıda kaplarını 5 aydan fazla kullanmayın ve bunları mikrodalgada kullanmaktan kaçının.

2. Doktorların Kullandığı crocks terlikler

Milyonlarca insan her gün bu basit ayakkabıyı giymeyi seviyor, ancak Crocs topuk için çok gerekli bir dengeyi sağlamıyor. Sabitlenmemiş bir topuk, parmak deformiteleri, nasır oluşumu ve ayak ağrısı gibi birçok farklı soruna yol açabilir. Daha rahat bir şeyler giymenin bir başka nedeni de, uzun süreli kullanımdan sonra ayakkabının (ayakkabının ayak parmakları ile topuk arasında destek sağlayan kısmı) çok yumuşak hale gelmesidir. Yürürken herhangi bir rahatsızlık hissetmemeniz için herhangi bir ayakkabının çok sağlam bir gövdeye sahip olması çok önemlidir.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

2
2 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
3
omg
win win
5
win

DON'T MISS