Hayatınız Boyunca Görüp Görebileceğiniz En İlginç Olaylar


Dünyamız inanılmaz bir yer bir ve sürü ilginç ve sıradışı şeyle dolu. Eğer hayatınızın sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız bize 10 dakikanızı ayırın ve ömrünüzde ilk defa göreceğiniz sıradışı deneyimlerin tadını çıkarın.

 

 

Buz Müziği

İstediğizin söyleyin ancak dışarıdan bakınca buz oldukça kırılgan bir maddedir. Ancak buzun bu kırılgan yapısı bir grup sanat sevdalısını yıldırmamış. Buzla birbirinden farklı işler ortaya çıkaran bu kişiler, sadece buzdan yaptıkları enstrümanlarla sadece yine sadece buz kullanarak müzik yapmayı başarmışlar. Shout Out Louds adlı İsveçli indie müzik grubu, yeni çıkardıkları şarkı ile tüm hayranlarını şaşkınlığa uğratmışlar. Basmakalıp müzik normlarından farklı bir tarzda olan ” Blue Ice” adındaki şarkıyı kaydederken buzdan yapılan müzik aletlerini kullanan bu grubun satışa sundukları plaklar ise dünyada ilk kez üretilmiş olan buz plaklarmış. En sevdikleri grubun yeni çıkan plağını alan grubun hayranaları ilk başta gördükleri karşısında şaşırsalar ve bunun gerçek olmayacağını düşünselerde , buzdan yapılmış plağın gerçekten de müzik çaldığını görünce kulaklarına inanamamışlardır. Gelin buzdan yapılmış olan bu plaktan çıkan şarkının bir kısmını birlikte dinleyelim.
Sesin kalitesi her ne kadar çok iyi olmasa da buzdan çıkan sesler insana bunun büyük bir mucize olduğunu düşündürmekte.

Turşu arası sandwich

Sandwichinizde turşu sever misiniz? Cevabınız ne olursa olsun size birazdan göstereceğimiz şeye yakın bir şey denemediğiniz size temin ederiz. Bu sandwichler sadece turşu içermiyor. Aynı zamanda ekmekleri de turşu ile değiştirilmiş bir halde satılıyorlar. Kulağa absürt gelse de bu sandwichler o kadar popüler hale gelmiş ki sadece turşu sandwichlerin satıldığı onlarca restoran açılmış. Böyle bir sandwich üretmenin fikri ise yanlışlıkla ortaya çıkmış. Katherine Cohen ismindeki bir kadın, diyabet hastalığına sahip olduğu için ekmek tüketmekte sıkıntılar yaşıyormuş. Bir gün bu kadının küçük kızı annesi için ekmek yerine büyük turşuları kullanarak bir sandwich hazırlamış. Bu sandwichi iş yerine götüren Katherine, ofisindeki herkesin bu sandwiche hayran kaldıklarını farketmiş. İş arkadaşlarının bu sandwichin fotoğraftlarını insatagram hesaplarına yüklemelerinden sonra Katherine bu sandwichlerin satışlarını yapan küçük bir dükkan açmış. Gititkçe büyüyen ve artan talep karşısında büyük bir şok yaşayan kadın şu an ise onlarca restoranın patronu olmuş durumda. ”Barış, Aşk ve Turşu” mottosu ile hizmet vermeye başlayan bu işletme şimdilerde turşu ciplerinden, turşu içecekelerine kadar bir çok içeeği turşu severlerle buluşturmaktadır.

Koyun Vodkası

İlk başta akıllara gelen şey içinde koyun olan bir alkollü içecek olsada bu ürünün oluşumunda hiçbir koyunun zarar görmediğini size temin edebiliriz. Sadece koyun peyniri kullanılarak üretilen bu vodkanın yaratılış hikayesi ise bir hayli enteresan. Ailesi ile birlikte koyun peyniri satışı yaparak hayatını idame ettiren genç bir girişimci olan Ryan Hart, bu işinde yeterince para kazanmadığını düşünerek yeni bir atılım yapmaya karar vermiş. 2015 yılında kendi projesi olan Koyun Vodkasının ilk şişesini hazır bir duruma getirmiş. İlk başta etrafındaki kişiler ona inanmasa da Ryan, iki yıl içinde peynirden çok alkol satmaya başlamış. Günümüzde yıllık 400 bin dolar kar eden bir işletmenin sahibi olan genç adamın bu vodkası o kada çok popüler bir hale gelmiş ki, Ryan ürün gamına Koyun Cini ve Koyun Tekilası gibi ürünler eklemiştir.

Otostopçu Robot

Bugünlerde Ameirka’da uzun yola çıkanlar, otoyolların kenarında enteresan bir otostopçuyla karşılaşıyorlar. Boston’dan San Fransisco’ya gitmek için yollara düşen bir robot, yolculuk eden insanların onu alıp taşımasını bekliyor, bu sırada da yoldaki insanlarla ilginç deneyimlerini paylaşıyor. Kanadalı araştırmaclılar tarafından tasarlanan Hitchbot adklı bu robot kendi kendine asla hareket edemiyor. Yol kenarlarında bekleyen bu robotun yanına gittiğinizde size ” Lütfen beni kaldır ve arabana koy ” yanıtını veriyor. Daha önce Kanada içinde 10 bin kilometrelik yolu insanlar yardımı ile 26 günde tamamlayabilen bu robot daha sonrasında Münih, Kölni Berlin ve Hamburg’u dolaştığı bir Almanya turu yapmıştır. Kanada ile Almanya’da başarılı olan bu robot ne yazıktır ki Amerika’da başladığı otostop serüveni vandallar tarafından parçalanarak bir kenara atılmış ve o günden sonra bir daha çalıştırılamamıştır.

 

Su altı Hokeyi

Hangi su sporlarını biliyorsunuz? Senkronize yüzme, Sutopu, Su balesi herkes bu disipleri bir kez de olsa hayatında duymuş veya izlemiştir. Peki ya size su altı hokeyinin gerçek bir spor olduğunu söyleseydik ne derdiniz? Eğer bu sporun bir avuç amatör tarafından oynanan bir oyun olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü buz altı hokeyi bir çok ülkede binlerce kişi tarafından oynanıyor ve her sene dünya şampiyonaları düzenleniyor. Oldukça hızlı oynanan bir spor dalı olan su altı hokeyinde sporcular sadece hılzı yüzmeleri değil aynı zamanda nefeslerini de çok uzun sürelerce tutmaları gerekmekte. Oksiyen tankları olmadan suyun altında oyunda çıkan sporcuların nefeslerini tutarak paslaşmaları ve gol atmaları gerekiyor. Özel geliştirlen ve küçük boyutlarda bir sopanın kullanıldığı bu sporun aynı zamanda dünyanın en zor sporlardan biri olduğunu biliyor muydunuz.

 

Uçaktaki Yaşam

Amerika Birleşik Devletleri’nin Orengon eyelatine bağlı Portland kentinde eski bir Boeing 725 yolcu uçağı satın alan emekli elektrik mühendisi Bruce Vapbell, 10 dönüm ormanlık araziye yerleştirdiği Boeing 725 tipi uçağı ev şeklinde dizayn ederek uçakta yaşamaya başlamış. Devasa uçağı içine tuvalet, banyo ve oturma odası yaptıran Campbell, 1999 yılından itibaren her yıl 6 ay boyunca uçağın içerisinde yaşadığını söylerken, kalan 6 aylık süreçteyse Japonya’ya giderek başka bir ev uçak yapmak için eski bir Boeing 747 aradığını belirtmiştir. Odun evlere nazaran uçakların daha dayanıklı ve sağlıklı olduğunu ifade eden Campbell, ahşap görmeye bile tahammül edemediğini sık sık dile getirmiştir. 23 bin dolara saın aldığı uçağı 15 yıl boyunca lokanta çalışması ile eve dönüştüren Campbell’ın bu süreçte harcadığı toplam rakam ise 220 bin dolardan daha fazlaymış.

 

Tavşan Adası

Japonya’nın Okunoshima Adası ya diğer bilinen adıyla Tavşan Adası, 2. Dünya Savaşında gizli gaz üretimi çalışmalarının yapıldığı bir merkez konumundaymış. O dönemde zehirli gaz deneylerinde kullanılmak için binlerce tavşan bu adaya gertirilmiş. Ancak 16 yıl süren öğrenim ardından savaş bitince buradaki gizli merkezler hızlı bir şekilde kaldırılmıştır. Gizli labaratuarlardaki tavşanları serbest kalması ile de üreyip hızlı bir şekilde çoğalan tavşanlar bu adayı sadece tavşanların yaşadığı bir ada haline getirmişler. Günümüzde dünyanın dört bir tarafından turistlerin uğrak leke haline gelen bu adanın içinde 9000’den fazla tavşanın yaşadığı tahmin edilmektedir.

Bonus

Japonya’da üretilen ve geçtiğimiz günlerde satışa çıkan bu bozuk para cüzdanı şimdiden internette en çok aranan ürünlerden bir tanesi olmuş. Bazı insanların oldukça iğrenç olarak nitelendirdiği cüzdan dışarıdan bakıldığında gerçek bir insanın ağzına benziyor. Yapay ağzın içine bozuk paraların koyulması ile çalışan bu cüzdana peki sizler sahip olmak ister miydiniz? Cevaplarınızı bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 

 

Kaynak: yameraktan


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

4
3 Paylaşım, 4 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
2
geeky
love love
3
love
lol lol
0
lol
omg omg
3
omg
win win
0
win

DON'T MISS