Hayvanlar Tarafından Yetiştirilmiş 5 Çocuk


Uzun yıllardır çocukların gelişimi üzerine birçok bilimsel tartışma bulunmaktadır. Birçok uzman çocukların gelişimi üzerinde ailenin ve çevresel faktörlerin çok önemli etkilerinin olduğunu savunurken kimi uzman da bunun tam tersini savunmaktadır. Peki biz ilk argümanın doğru olduğunu düşünürsek vahşi doğada hayvanlar tarafından yetiştirilmiş çocukların kişiliği nasıl şekil almıştır? Hareketleri ve davranışları insanlara mı yoksa hayvanlara mı benzemektedir? Gelin bu soruların cevabını listemizde bulmaya çalışalım. İşte hayvanlar tarafından yetiştirilmiş 5 çocuk ve onların sonraki hayatları.

 

 

1. Oxana Malaya

Oxana Malaya nam-ı diğer ‘Dog Girl’, sarhoş ebeveyn kurbanıdır ve 3 yaşına kadar anne-babasından hem psikolojik hem de fiziksel istismar görür. Sonra ise anne-babası küçük kızı evde unutmaya başlarlar ve bir gün Oxana emekleyerek sokak köpeklerinin barınağına sürünerek gider. O tarihten itibaren 5 yıl boyunca sokak köpekleriyle yaşan Oxana onlarla beraber çiğ et yer ve köpekleri taklit ederek büyür. 8 yaşına geldiğinde ise bir komşularının durumu fark edip yetkililere haber vermesiyle durum ortaya çıkar.

Yetkililer tarafından bulunduğunda Oxana’nın hareketleri ve tavırları köpekten farksızdır. Sonrasında tedaviyle elle yemek yemeği, yürümeyi ve iletişim kurmayı öğrenen Oxana normal bir insana döner fakat hala köpek gibi yaşama yetisini kaybetmemiştir. Günümüzde ise 34 yaşında olan Oxana bir rehabilitasyon merkezinde yaşamaktadır.

Devam Etmek İçin Aşağıdaki Fotoğrafa Tıkla


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

1
4 Paylaşım, 1 point

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
2
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
2
omg
win win
1
win

DON'T MISS