Herkesin Brakması Gereken 6 Kötü Beden Dili Alışkanlığı


Etrafımızdaki diğer insanlarlayken bacaklarımız, ellerimiz veya yüz ifademizle ne yaptığımızı her zaman ifşalıyor. Bu şeylerin önemli olduğu aklımızı bile gelmeyebilir. Ancak beden dili aslında kişiliğiniz ve duygularınız hakkında çok şey söyleyebilir. Ve sadece iyi bir izlenim bırakmanıza ve hayallerinizin işini almanıza ya da tam tersine insanların senden kaçmasına sebep olabilir.

  1. Elleri ve ayakları bağlı tutmak

Birçok insanın otururken kollarını ve bacaklarını bağlaması doğaldır. Bununla birlikte, birisiyle konuşuyorsanız, bu sizi savunmacı olarak gösterebilir. Başka biriyle etkileşime girmediğinize veya söylediklerini duymadığınız veya onların varlığında rahatsız olduğunuzu bildiren bir mesaj gönderiyor gibi de görünebilirsiniz. Kollarınızı ve bacaklarınızı çapraz tutarsanız ve ellerinizi görünür tutarsanız, daha güvenilir görünebilirsiniz.

2. Boyun ovalamak!

Boynunuzu ovmak stresi azaltmak için yaptığınız bir şey olabilir. Ya da belki de sizi endişeli yapan hiçbir şey olmasa bile o bölgedeki gerilimi hafifletmek için yaparsınız. Her durumda, ellerinizle ne yaptığınızın farkında olun ve bunu mümkün olduğunca yapmaktan kaçının. Aksi takdirde başkalarına karşı endişe ve rahatsızlığınızı ortaya çıkarabilir.

3. Tırnak ısırmak

Diğer insanlara gergin olduğunuzu gösteren bir başka alışkanlık da tırnak ısırmasıdır. Stresi hafifletmenize yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda nasıl hissettiğinizi de verir. Bunun dışında, konuştuğunuz kişiye dikkat dağıtıcı olabilir ve hatta bunu iğrenç bulabilirler. Son olarak, tırnaklarınızın durumuna zarar verir. İnsanlar sizi görünüşünüze göre yargıladığından, kötü bir izlenim bırakabilirsiniz.

4. Yetersiz veya çok fazla göz teması

Göz temasından kaçınmak, güveninizin olmadığını veya birisini sevmediğinizi gösterebilir ve hatta güvenilmez görünebilir. Öte yandan, diğer kişinin gözlerine yoğun bir şekilde bakmak agresif görünebilir ve kendilerini rahatsız hissettirebilir. Bunun yerine, bir dizi uzun bakış atın.

5. Gözleri yuvarlamak

Gözlerinizi yuvarlamak saygısızlığın açık bir işaretidir. Sıkıldığınızı veya rahatsız olduğunuzu göstermek, arkadaşlarınızdan biriyle nispeten zararsız ve sözel olmayan bir iletişim eylemi olabilir. Ancak, meslektaşınızın, patronunuzun veya tam bir yabancı sizin de tepki verdiğinizi söylediği bir şeyse, yüz ifadeniz onlara rahatsız edici ve saldırgan görünebilir.

6. Tepkisiz kalmak

Sertliğiniz de onları huzursuz hissettirebilir. Yüz ifadelerinizle gerçek bir coşku göstermeye çalışın ve çok açık olmadan diğer kişinin hareketlerini yansıtmaya çalışın. Bu, daha olumlu bir izlenim bırakmanıza yardımcı olabilir.

7. Sıkılmak

Bu her zaman sahip olduğunuz bir alışkanlık ya da sadece stresli durumlarda kendinizi rahatlatmak için yaptığınız bir şey olsun, kıpır kıpır durmayı denemelisiniz. Saçınızı döndürürseniz, yüzüklerinize dokunursanız, parmaklarınıza ve ayaklarınıza dokunursanız veya bir konuşma veya önemli bir toplantı sırasında saatinizi sürekli kontrol ederseniz, sıkıldığınız ve başka bir yerde olmayı tercih ettiğiniz gibi görünebilir


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

2
2 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
2
confused
fail fail
2
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS