Hunza Halkı Asla Hasta Olmuyor, Kanser Yok ve Çoğu 120 Yaşına Kadar Yaşıyor


Bu efsane ya da dikkatle saklanan bir sır değildir. Pakistan’ın dağlık bir bölgesinde oturan Hunza halkının sırrı nedir?

 

 

Eh, 100 yıldır yaşayan birçok insan gördük. Mesela Emma Morano’yu al. 116 yıl yaşadı ve bekar kalmanın uzun süre hayatta kalmasını sağlayan şey olduğunu söyledi.

Eski kocasını 38 yaşında bıraktıktan sonra hayatının geri kalanında bekar kalmaya karar verdi. Kimsenin hayatını domine etmesini veya dikte etmesini istemediğini söyledi. Ayrıca, her gün 2 çiğ yumurta yiyerek anemiye karşı savaşı kazandı.

 

Peki Hunza İnsanlarını Benzersiz Yapan Nedir?

Hunza’da her bir insanın lise diploması vardır. Aslında, okur yazarlık oranı% 95’in üzerindedir. Üstelik aynı vadide yaşayan 4 etnik köken var. Ayrıca Hunza halkını bölen 2 farklı bölge var. Ancak, bizi en çok şaşırtan şey, bazılarının 120 ila 150 yaşlarında hayatlarına gayet sağlıklı devam etmeleri. Evet! 150!

Dahası, kadınlar 65 yaşında doğum yapıyor! Peki bunu nasıl yapıyorlar? Bu nasıl mümkün olabilir?

Hunza halkı tüm gün boyunca tarlada çalışıyor. İşlenmiş gıdaları ASLA kullanmıyorlar. Ve Bol bol kayısı yiyorlar.

 

Yedikleri yiyeceklerden dolayı, Hunza, kanserin ne olduğunu bile bilmiyorlar. Kendi besinlerini doğal ve temiz bir ortamda yetiştiriyorlar ve bu sağlıklı gıdaların sunabileceği tüm besinleri tüketiyorlar.

 

Noktaları birleştirmek:

Önceki hikayelerden de görebileceğiniz gibi, hiç kimse Hunza’nın yaşam süresiyle eşleşemez. Ayrıca, kadınlar 65 yaşında bile verimli. Bu nedenle hiç kimse Hunza’dan daha sağlıklı bir yaşam süremez. Bu açık.

Ancak, en azından biraz daha uzun yaşamak için ne yapmalıyız?

 

1. Kendinizi Eğitin

Beynin aktif ve eğitimli tutulması vücut için son derece sağlıklıdır. Dahası, beynin etkinliğini artırabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürmemize yardımcı olur.

 

 

2. Tek olmak | Yalnız yaşamak kötü değildir.

Yalnız ya da bir ortakla birlikte olmayı seçmeniz önemli değil. İlişkilerin ne kadar sağlıklı olduğu önemli değil. Bu şekilde, mutlu olduğunuzu ve sağlıklı bir ilişki içinde olduğunuzu bilerek olumlu duyguları koruyabilirsiniz.

Bu nedenle, kendinizle sağlam bir bağlantı kurmaya çalışmanızı öneririz.

Böylece gizli hislerinizi öğrenebilir ve tüm bu negatif enerjiyi çözebilirsiniz. Dahası, biraz meditasyon yapmayı denemek iyi bir fikirdir.

Ek olarak, kendiniz ve çevrenizdeki insanlar için istikrarlı ve sevgi dolu bir atmosfer yaratabileceksiniz.

 

 

3. Stres Önlemek

Stres en büyük sessiz katildir. Gerçek bir yaşam gücü yok edicidir.

Bu nedenle mevcut durumunuzu etkileyebilecek stresli durumlardan, komplikasyonlardan ve yükümlülüklerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bunun yerine, yavaşlamaya çalışın ve düşünmenin bir yolunu bulun.

 

 

4. Organik Gıda Yiyiniz

Doğal gıdalar, genel sağlığınız için tüketebileceğiniz en iyi şeylerdir. Bu nedenle, eğer nokta kadar toprağınız dahi olsa, onu değerlendirin tarım yapın. Sonuç, kesinlikle buna değer olacak.

 

5. Aktif Olun

Fiziksel aktiviteleri asla atlamayın. Her gün yapmak zor olabilir, ama henüz pes etmeyin! Bunun yerine, vücudunuzu aktif tutmaya ve en çok size uygun bir program oluşturmaya çalışın.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

1
4.1k Paylaşım, 1 point

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
5
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

DON'T MISS