İlginç Fikrilerle Ortaya Çıkmış İlginç Makineler


Lafı fazla uzatmadan makinelere geçelim isterseniz…

 

 

Truck Surf Hotel:

Sörf tutkunlarına hitap eden seyyar otel konsepti Truck Surf Hotel, müşterilerini bulundukları yerden taşıyarak en yakın sörf kıyılarına götürüyor. Truck Surf Hotel, isminden de anlaşılacağı üzere bir kamyondan oluşuyor. Motor olarak Mercedes’in Actors modelini kullanan otelin iki farklı bölümü bulunuyor. İlk katta tatilcileri bir oturma odası ve bir mutfak karşılıyor. Birkaç kanepenin bulunduğu oturma odasının yanı sıra otelin banyosu da burada bulunuyor. Otelin ikinci katı ise tamamen odalara ayrılmış durumda. Beş yatak odasına sahip olan bu otel her ne kadar lüks otel keyfi sunmasa da ziyeretçileri en sevdikleri şey olan sörfle buluşturuyor.

 

 

Limo Jet:

Daha önce doğrudan arabaya dönüştürülen bir jet görmüş müydünüz? Illinois merkezli Jetsetter şirketi, geçtiğimiz aylarda Dallas’ta düzenlenen araba fuarında son yılların en ilgi çekici araçlarından bir tanesini tanıtmıştır. Orjina fikti 2006 yılında bir araya gelen Dan Harris ve Frank DeAngeloa’ya ait olan bu limuzinin geçmişte bir jet olması ve kanatlarının sökülüp tekerleklerin takılması, oldukça ilginç bir manzarayı ortaya çıkarmış.
Araç içinde ışıklandırma sistemleri, ekranlar, hoparlörler ve birçok kişinin sığabilceği iç mekan bulunuyor. Aracın ön kısmında ise şoför için tek bir kolutuk bulunuyor. Güçlü jet motorlarını gerçek trafikte kullanmak son derece sakıncalı olacağından, uçağa sonradan günümüzün en güçlü motorlarından birisi olan V8 yerleştirilmiş durumda.

 

Kurt System:

Yarış atlarının idmandaki olası sakatlıklarını ön eğitimle en aza indiren ” Kurtsystems” uygulaması, son yıllarda dünya atçılık sektörünün en büyük buluşlarından bir tanesi olmuştur. Türk iş adamı Mehmet Kurt’un İngiltere’de kurduğu ve dünya atçılık sektöründe ses getiren “Kurtsystems” uygulaması, yarış atlarının sakatlıklarını ön eğitimle en aza indiriyor. Dünyada büyük ses getiren ” Kurtsystems” tayların hem fiziksel hem de psikolojik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmet veriyor.
Sistem, 10 tayın aynı anda eğitime çıkmasına olanak sağlıyor. Pistteki atları arkadan takip eden kontrol kabininde de her bir atın kalp atışından oksijen değerine, vücut ısısından laktik asit üretimine kadar çeşitli değerleri ve performansları izleniyor.
Yarış atçılığı sektöründe, tayların daha ilk eğitimlerinde insan faktöründen dolayı performanslarını geliştiremediğini hatta ömür boyu sürecek sakatlanmalar yaşadıklarını belirten geliştirici Mehmet Kurt, atlarda en sık görülen sakatlanmalara çözüm bulmak üzere “Kurtsystems” uygulamasını geliştirdiğini söylemiştir.
Bu sistemi İngiltere gazetelerinden Guardian “İngiliz yarış atlarının eğitim sisteminde çığır açıcı buluş” diye tanımlanırken, Telegraph gazetesi, sistemi yarış atlarının eğitiminde “devrim”, Spectator dergisi de “ustaca tasarlanmış bir sistem” ifadeleriyle okuyucularına duyurmuştu.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
2
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
3
lol
omg omg
2
omg
win win
1
win

DON'T MISS