İnsan Bir Bütün Olarak Yılan Tarafından Yutulabilirmi ?


New York da yaşayan Richard Harris anakondaları araştırmak için Güney Amerika’ya gitmeye karar almış. Yıllarca sürdürdüğü muhasebe işinden bıkmış bu adam amazon ormanlarına yapacağı gezi için çok heyecanlıymış. Anlatılanlara göre New York zooloji topluluğu yaklaşık 10 metrelik anakondaların resimlerini çekip kanıtlayanlara 50 bin dolarlık ödül sunuyormuş. Bu anakondaları kanıtlamak için hırslı olan bu kişi resimleri çekip 50 bin dolar alacağına çok eminmiş.

Alacağı paraları kimseyle paylaşmak istemeyen bu adam bu yüzden hiç bir yardım olmadan tek başına amazonlara gitmeye cesaret göstermiş. Amazonların en büyük nehrine satın aldığı ikinci el bir tekne ile açılan bu adam bir gün yine nehirdeyken havanın karardığını farketmiş. Fakat ormanın içinde çılgınca bağıran vahşi hayvanları duyan Richard karaya çıkamya cesaret edememiş. Fakat tam da bu olağan üstü vahşi ve zehirli balıkların saldırısına uğrayınca hızlıca kürek çekerek karanlıkta olsa karşı kıyıya gitmeye karar vermiş.
Karaya ulaşan bu adam her şeyin iyi olacağını düşünürken birden kendisinin bir metre ötesinde devasa bir anakondanın olduğunu görmüş. O an hayatının en korkunç anlarını yaşayan Richard, hayatta kalma dürtüsüyle ne parayı düşünebilmiş ne de anakondanın fotoğrafını çekmeyi. Aklına ilk gelen internette okuduğu bir makale olmuş. Yılan saldırısı hakkında yazılan bu yazıda yere yatıp ölü taklidi yapmasını söylüyormuş.

Richard’ta tam böyle yapmış, yere yatmış ve yılanın onu ısırmamasını beklemiş. Fakat hiçbir şey bu adamın istediği gibi ilerlemiyormuş. Adamın ayakkabılarına doğru ilerleyen anakonda yavaşça Richard’ı yutmaya başlamış. İlk önce bacaklarından başlayan anakonda daha sonra adamın beline kadar ilerlemiş. Para avcısı bu adam yılana direnmeye çalışsa da artık bu adamın kafası hariç tüm vucudu anakondanın içerisindeymiş. Ve on sonda kaçınılmaz son gerçekleşmiş, Richard artık bir anakondanın içindeymiş.
Fakat saatler sonra büyük bir mucize gerçekleşmiş. Richard gözlerini tropik bir adanın ortasında açmış. Richard ilk başata ölüp cennete gittiğini düşünse de daha sonra bir şekilde hayatta kaldığını anlamış. Peki nasıl olmuştu da bu adam devasa bir anakondanın midesinden geri çıkabilmişti?

Richard’ın arkadaşının anlattığına göre Richard, tam olarak yılanın midesine girmeden önce etraftaki vahşi Jaguarlardan bir tanesi, devasa anakondaya saldırmaya başlamış. Kendisine yaklaşmakta olan Jaguar’ı gören anakonda kendi hayatını kurtarmak için olabildiğince hızlı hareket etmeye karar vermiş. Bu yüzden lezzetli yiyeceğini ağzından geri bırakarak ağırlığını düşürmüş ve böylece Jaguardan kaçmak için daha yüksek hıza çıkabilmiş.
Daha sonra bir şekilde hastaneye ulaşan Richard, olayın ilk başında çok büyük bir hata yaptığını farketmiş. Her ne kadar anakondaları kanıtladığı için parayı alacağını düşünsede daha sonra ödülün verileceği ilanın eski bir tarihe ait olduğunu zaten çoktan bu türün ortaya çıkarıldığını öğrenmiş.


İki hafta sonra ABD’ye geri dönen bu adam para almasa da hayatta kaldığı için çok mutluymuş. Amerika Birleşik Devletlerinde de tedavisine devam eden Richard, bir ay içinde eski haline gelmiş.
Richard Harris adlı bu adamın arkadaşı tarafından anlatılan hikayenin birçok kişi yalan olduğunu düşünüyor. Biz de hikayeyi dinlediğimizde bunun gerçek olamayacak kadar abartılı olduğunu düşündük. Peki olayın kahramanı olan Richard Harris’in arkadaşının bize anlattığı bu hikaye sizce yalan mı yoksa gerçek mi? Bu hikaye internette popüler olmak için uyduruşmuş sahte hikayelerden bir tanesi olabilir mi? Bir insan gerçekten de yılanın midesinden tekrar canlı bir şekilde geri çıkabilir mi?

Cevaplarınızı yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

-1
5 Paylaşım, -1 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
2
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
2
love
lol lol
5
lol
omg omg
2
omg
win win
1
win

DON'T MISS