Kurt Sürüsünden Ayrıldı ve İnsanlardan Garip Bir Yardım İstedi -İnsanlığın Dünyaya Verdiği Zararlar-


İnsanlık olarak dünyaya büyük zarar veriyoruz. Bunların başında ise çevre kirliliği geliyor. Çevre kirliliği genel olarak su kirliliği, gürültü kirliliği, hava kirliliği, toprak kirliliği, görüntü ve ışık kirliliği olarak çeşitlere ayrılır. Tüm çeşitleriyle çevre kirliliği, doğaya zarar vererek doğrudan veya dolaylı olarak yaşamını sürdüren tüm canlıların zarar görmesine neden olmaktadır. Biz de bugün sizlere çevre kirliliğinden en çok etkilenen hayvanların içler acısı hallerinden bahsedeceğiz. Gelin vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

 

Çevre Kirliliği

İlk olarak çevre kirliliği, doğaya zarar vererek doğrudan veya dolaylı olarak yaşamını sürdüren tüm canlıların zarar görmesine neden olmaktadır. Tüm bu çevresel kirlilikler insanlar tarafından oluşturularak insanların ve diğer canlıların zarar görmesine sebep olmaktadır.


Çevre kirliliğinin hayvanlar üzerindeki etkileri, öncelikle kanser ve çeşitli organ yetmezliği olarak gözükmektedir. Klinik çalışmalarda hayvanların genelde kanser nedeniyle hayatlarını kaybettikleri ortaya çıkmıştır. Bunun yanında sokak hayvanlarının kendilerine özel salgın enfeksiyon hastalıklar, trafik kazaları, beslenme sorunları göz ardı etmemek lazım.

Özellikle kış mevsiminde yollara buzlanmayı önlemek için atılan kimyasal içerikli tuzlar kar içinde eriyince sokak hayvanlarına ciddi zarar verirler. Tuzlar eriyince bunu içen sokak hayvanlarında en basitinden mide bağırsak sorunları ya da ciddi zehirlenme belirtileri görülür. Kanser vahşi doğadaki hayvanları da etkilemektedir. Onlar da toksik çevreden etkilenmektedirler. Vahşi hayvanlar ayrıca doğaya düşüncesizce atılan plastik atıklardan da olumsuz etkilenmektedirler.

Devam Etmek İçin Aşağıdaki Fotoğrafa yada İLERİ Butonuna Basın


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

-1
1 Paylaşım, -1 points

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

DON'T MISS