Olağan Dışı Vucut Parçalarına Sahip Olan 7 Şaşırtıcı İnsan


Dünyanın en büyük uzuvlarına sahip insanlarıyla tanışmaya hazır mısınız? Eğer cevabınız evetse dünyanın en büyük uzuvlarına sahip ilginç insanlardan bahsedeceğimiz yazımıza vakit kaybetmeden geçelim.

 

1. Ekaterina Lisina

Yazımızın ilk sırasında dünyanın en uzun bacaklarına sahip kadını Ekaterina Lisina var. 2.06’lık boya sahip Ekaterina Lisina aynı zamanda Rusya’nın en büyük ayaklarına da sahiptir. Ayrıca Guinness Rekorlar Kitabına dünyanın en uzun bacaklarına sahip modeli olarak da giren Ekaterina’nın bacak boyu 1 metre 32 santimdir. Boyu ve uzun bacakları yüzünden giyecek kıyafet bulmakta epey zorlanan Ekaterina özel dikim kıyafetler giydiğini açıklamıştır. Günlük hayatında boyu yüzünden sıkıntılarla karşılaşsa da Ekaterina hem uzun boyundan hem de boyunun ona sunduğu fırsatlardan gayet memnun olduğunu sık sık dile getiriyormuş.

 

 

2. Francisco Domingo Joaquim

Sırada dünyanın en büyük ağzına sahip insanı Francisco Domingo Joaquim var. 17 cm büyüklüğünde ağza sahip olan bu adam görenleri tek kelimeyle şaşırtıyor. Francisco ağzına kola kutusundan soda şişesine hatta cüzdana kadar çeşit çeşit şey sokuyormuş. Dünyanın en büyük ağızlı adamı olarak Guinnes rekorlar kitabına giren Francisco’yu görenler anne karnında biraz daha kalsa tamamen ağız olarak dünyaya gelirmiş diye düşünüyorlar.

 

 

3. Sydney Smith

Los Angeles’da yaşayan Sydney Smith adındaki kadın boynunu uzatmak için çok ilginç bir yola başvurmuş. Burma, Myanmar ve Tayland gibi ülkelerde kadınlar boyunlarını uzatmak için pirinçten halkalar takmaktadırlar. Smith de kısa olduğunu düşündüğü boynunu uzatmak için aynı yöntemi uygulamaya başlamış. Boynuna halkalar takan 20 yaşındaki kadın bu sayede boynunun 3 santim uzayacağını düşünüyor. Zürafa kadın olarak anılmak istediğini belirten Smith, Burma kadınlarının kendine ilham verdiğini söylemiş. Peki siz boynunuzu uzatmak için böylesine ilginç bir yöntemi kullanır mıydınız?

 

 

4. Ayanna William

23 yıldır tırnaklarını kesmeyen 60 yaşındaki Ayanna Williams tırnakları 70 santimetreye ulaşınca Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazanmıştır. Williams’ın sıra dışı uzunluktaki tırnaklarını gören çoğu insanın en merak ettiği sorular ise Amerikalı kadının bu tırnaklarla nasıl araba kullandığı ve tuvalete gittiğidir. Williams ise uzun tırnaklarıyla tuvalete gitmenin ve araba kullanmanın zor olduğunu ancak imkansız olmadığını söylemektedir.

 

 

5. You Jianxia

Çin’in en büyük kenti Şanghay’da yaşayan You ise dünyanın en uzun kirpiklerine sahip. 12.4 cm uzunluğunda kirpiklere sahip olan You bu uzun kirpikleriyle Guinnes Rekorlar kitabına girmiş. 1968 yılında doğan You’nun kirpiklerinin geçmişi yıllar öncesine dayanmıyor. Çünkü kirpikleri 2013 yılında bir anda uzamaya başlamış. Kirpiklerinin uzamasının nedeni ise hala bilinmiyor. You, uzun kirpiklerinden asla rahatsızlık duymuyor ve kirpiklerinin kendisine bahşedilmiş özel bir şey olduğunu düşünerek onları kesmiyor.

 

 

6. Jeff Dabe

Gerçek hayatın Temel Reis’i Jeff Dabe ile tanışın. Bilek güreşi yarışlarının bilinen ismi olan 52 yaşındaki Jeff Dabe dünyanın en büyük ellerine sahip. 80’li yıllardan beri bilek güreşiyle ilgilenen Dabe’in elleri korkutucu derecede büyük. Doğuştan bu kadar büyük ellere sahip olan Dabe birçok yarışmada rakiplerinin bileğini ve kollarını kırmıştır. Yaklaşık 50 cm’i bulan elleriyle Dabe kemikkıran lakabını sonuna kadar hak ediyor. Öyle değil mi?

 

 

7. Adrianne Lewis

Yazımızın son sırasında dünyanın en uzun diline sahip kadını Adrianne Lewis var. Amerika’nın Michigan eyaletinde yaşayan Lewis’ın uzun dili görenleri hayrete düşürüyor. 22 yaşındaki genç kız uzun diliyle Guinness rekorlar kitabına da girmiş. 10.15 cm uzunluğunda dile sahip olan genç kız dilini çene altına ve burnuna kadar götürebiliyor. Bu durumun genetik bir sorun olup olmadığı ise bilinmiyor ancak Lewis’ın annesi, büyükannesi ve büyükbabasının da dili böyle uzunmuş.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS