Riskli Durumlardan Kaçmanıza Yardımcı Olabilecek 4 Hayatta Kalma Taktiği


Hayatta olmaz dedikleriniz herzaman olmamayabilir, bir gün başınıza gelmeden bu makalemizi okumaya ne dersiniz ?

Hadi başlayalım ozaman…

  1. Şelaleden dalma taktiği ile kurtulmak!

Düşüşe geçmeden önce derin bir nefes alın ve önce ayaklarınız aşağıya inecek şekilde konumlandırıldığınızdan emin olun. Kollarınızı başınızın etrafına sarın, dirseğiniz burundan su ile sızdırmaz hale getirin, ardından, bacaklarınızı ve ayaklarınızı birbirine bastırın ve ağzınızı ve gözlerinizi sıkıca kapatın. En alttaki yüzeye gelmeden önce yüzmeye başlayın.

2. Hızlı akıntıdan kurtulmak!

Öncelikle, kendinizi sakin tutmalısınız ve kalp atışlarınızı sakin tutmanız gerekir. Su yeterince sığ olsa bile, ayağa kalkmamalı ve kıyıya yürümeye çalışmamalısınız, çünkü akım tarafından tekrar sürüklenebilirsiniz. Önce nehirden en yakın kıyıya yakın herhangi bir taşa yada dallara doğru yüzmeye çalışmalısınız.

3. Bataklıktan hızlı çıkmak!

Ağırlığınızı sağ bacağınıza koyun ve sol bacağınızla ayağınızı sallayın, titreşim yaparak yavaşça yüzeye getirin ve dizinizi diz çökmüş bir konumda kumun üzerine yerleştirin. Ağırlığınız şimdi sol diz çökmüş bacağınızda, sağ bacağınızı diz çökmüş bir pozisyona getirene kadar öne doğru eğilerek sallayın ve kumdan uzaklaşın.

Dipnot: Diz bağlarınız yırtılabileceğinden bacaklarınızı sert bir şekilde çekmeye çalışmayın.

4. Arabanızın camlarının buğulanması!

Çiğ patatesi ikiye bölüp iç kısmını kullanarak cama sürün, nişastanın cama eşit olarak yayıldığından emin olun. Kuruduktan sonra, camınızdaki nişasta yüzünden pencereniz buharlaşmayı durduracaktır.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS