Sihirbazların Yaptığı 6 Büyüleyici Numara ve Onların Perde Arkaları


Sihirbazın becerisi, bir sonraki inanılmaz hilesinin beklentisiyle sizi donuk tutma yeteneğidir. Çoğu zaman sihirbazların evrenin bilinen tüm yasalarına uymayan şeyleri yapabilecek durumda oldukları ve performansları sırasında yarattığı korku atmosferi, sahip olduğunuz şüphelerin daha da azaltılmasına yardımcı olur, ki bunların hepsi bir numaradır.

İşte o muhteşem numaralar…

 

 

1. İnsan Kesme Numarası

Hepimiz eskiden nefes nefese baka kalıyoduk bu numaraya, büyücülerin bir kadını yarı yarıya böldüğü hünerini hepimiz gördük dimi? Sihirbazın kutusunda iki asistan bulunduğunu bildiğiniz zaman çok da şaşırtıcı değilmiş!

 

2. Yırtık Para

Bir süre önce insanlar, David Copperfield’ın insanlar önünde yarım katlanarak doların yırtılmasını nasıl sağladığını merak etti; sonrasında tamamen bozulmamış olduğunu ortaya koydu. Buradaki sırrı kurnazca bir kurşun kalem kullanıyor: ikincisi yarı çapraz kesilmiş ve güçlü mıknatıslarla bağlantılı! Bu, banknotun iki mıknatıslanmış yarı arasında kolayca geçmesini ve hasar görmemesini sağlar.

 

3. Levitasyon

Sokak büyücüler arasında oldukça popüler olan bu hilenin sırrı zekice gizlenmiş bir destek içindedir. Bu nedenle bunu yapan sihirbazlar, çoğu zaman, çalışanlarının ya da çubuklarının sonunu gizleyecek şekilde duruyorlar: Yani sihirbazların elbiselerinden geçen bir destek bulunmakta.

 

4. Kaybolan Bardak

Masanın üzerine bir mendil ile kaplanan bir bardak su yerleştirilir. Ardından, sihirbaz yukarı kaldırır ve havaya atar. Sonuç: Mendil yere düşer ve cam kaybolur. Buradaki hüner iki aşamadan oluşur: Birincisi, mendilin içine camın mendilin altında olduğuna dair illüzyon yaratan bir tel halka vardır. İkincisi, cam daha sonra masadaki bir delikten geçirilerek gizli bir çantaya indirilir.

 

5. İnsan Bükme Numarası

Bu numara asistanın esnek bir vucuda sahip olmasını gerektirir. boyun ve bel bölgesi oldukça esnek olması gerekir.

 

6. Michael Jackson Hareketi

Yerde olan bir çivi yardımı ile ayakkabının altında ona göre tasarlanmış bir mekanizma. Oldukça zekice ve etkili bir yöntem…


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

1
70 Paylaşım, 1 point

Makeleye tepkini ver:

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS