Tarihte İcat Edilmiş En Acımasız 8 İşkence Tekniği


İşkence birçok talihsiz insan için tarihte acımasız bir gerçek olmuştur. Sapık zihniyetlerin imkan verildiğinde neler yapabileceğine bir göz atalım.

 

1. Küvet

Küvette oturtma cezası olarak olarak bilinir, Suçlu küvetin içine sadece kafası dışarıda kalacak şekilde oturtulurdu ve sonrasında cellat onları süt bal iler boyardı. Çok zaman geçmeden sinekler başına üşüşmeye başlardı. Kurban öncesinde ve o esnada düzenli olarak beslendiği için kendi dışkısının içinde yüzmeye başlardı. Ve birkaç içinde oluşan kurtcuklar,solucanlar ve sinekler onu kemirmeye başlarlar.

 

2. Pirinç Boğa

Sicilya boğası olarakta biline bu yöntem antik yunanda kullanılırdı. Bu yöntemde kurban pirinçten yapılmış ve dıştan mandallı bir çıkış kapısı olan bir boğanın içine hapsedilirdi ve metal tamamiyle sarı olana kadar ısıtılırdı. Kurban içerde kavrulmaya başlar ve acı içinde çığlıklar atarak çıkmaya çalışırdı. Tasarlanan boğa bilerek kurbanın çığlıklarını sanki bir boğa böğürüyormuş gibi çıkacakmış şekilde tasarlanmıştır.

 

3. Kazığa Oturtma

Adı göz önüne alındığında, Kazıklı Voyvoda tarafından infazın en çok tercih edilen yöntem olduğunu hiç sürpriz olarak gelmemektedir.15. yüzyılda Romanyada kurban kalın ve keskin bir kazığa oturtulurdu. Sonrasında kazık doğrultulurdu ve kurban kendi ağırlığıyla kazığa saplanırdı. Bazen kurbanın ölmesi 3 günü bulabiliyordu. Birkeresinde Vlad bunu 20.000 kişiye yaptığını ve yemeğini yerken onlarını seyrettiği söylenir.

 

4. Kafir Çatal

Bu işkence aleti bir kayış yardımıyla boyna sabitlenmiş iki zıt uçlu bir metal parçadan oluşuyordu. Aletin bi ucu göğüs kemiğine diğeri ise çeneye dayalı olacak şekilde biyerden kayışa bağlanıp asılırdı. Uyuyakalması durumunda kafası düşeceği için uyumamalıdır. Eğer uyuyakalırsa çatallar boğazına saplanacak ve göğsüne saplanacaktır.

 

5. Boyun İşkencesi

Aşağılayıcı ve acı verici.. Bu bi çeşit dayanıklılık testidir. Boyna odun veya metalden yapılmış bu alet bağlanır. Bu alet sebebiyle rahat yaşayamaz,yemek yemek yürümek konuşmak tam bir işkence olur.

 

6. Judas Sandalyesi

Kazığa oturtmaya benzer bir yöntemdir. Bu korkunç cezada kurban piramt şeklinde yapılmış bi alete oturtulur. Sonra yavaş yavaş ipler serbest bırakılarak makatına piramidin girmesine sebep olunur. Kurbanı daha fazla aşağılamak için bu işlem çırılçıplak bi halde uygulanır ve belli aralıklarla piramit ıslatılır. Bu alet hiç temizlenmediğinden sonunda eğer kurban işkenceden ölmezse enfeksiyondan ölecektir

 

7. Fare İşkencesi

Görünürde diğer işkence yöntemlerine göre daha insaflı duran bu yöntem özünde çok sadistcedir. Bir yere yatırılıp bağlanan kurbanın vücudunun bir bölümüne cam kafes içine hapsedilmiş fareler konulur. Kutunun üst bölümünde ise ateş vardır. Bir süre sonra fareler çıkmak için kurbanın vücudunda bir oyuk açacaktır ve bu ölümcül sonuçlar doğuracaktır.

 

8. İspanyol Eşeği

Sivri bir kazığa oturtulan kurban çırılçıplak olacak şekilde soyulurdu. İşkencenin şiddetine göre ayaklarına çeşitli ağırlıklar bağlanırdı.


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

1
68 Paylaşım, 1 point

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
1
fail
fun fun
2
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
2
omg
win win
4
win

DON'T MISS