Ürkütücü Boyutları ile Dünyamızda Hala Yaşayan Tarih Öncesi 8 Devasa Kuş


Birazdan göreceklerinizi okullarda, orada burada göremezsiniz. Muhtemelen sadece belgesellerde rast gelebilirsiniz, gelin biz bu oranı yükseltelim!

 

 

1. “Pelikan” ile başlayalım… Boyutu anlamanız için de içinde insan olan bir görsel seçtik… Nasıl?

Büyük değil mi? Kesinlikle! Şimdi oturduğunuz yerden 3,5 metrelik bir alanı göz kararıyla seçin. İşte, yetişkin bir Pelikan’ın bir kanadından diğer kanadına olan mesafe bu kadar. Devasa!

 

2. Albatros…

Kanatlarını hiç çırpmadan Ege bölgesini komple dolaşabilme kapasitesindeki bir kuşu düşünün… İşte o Albatros’un ta kendisi. Kanatları o kadar büyük ve kusursuz ki, kendini rüzgara bırakarak istediği gibi dolaşabilir.

 

3. Tepeli Devekuşu…

Bu kuş Devekuşu’ndan sonra dünya üzerindeki en büyük kuştur. Ayak bileğiyle kaburgalarınızı kırabilir. En büyükleri tam 200 kiloyu bulabilmekte. Yolda bu kuşa çarpan pek çok aracın ön kısmının çöktüğü söyleniyor.

 

4. Yırtıcılara geçelim! Karşınızda Filipin Kartalı!

Sadece şunu düşünün; Bu kartal, eğer tüm dünyaya yayılmış olsaydı, köpekler, kediler ve birçok hayvan aramızda olmazdı. Çünkü bu kartal hiç av kaçırmaz. Bir avı seçtiyse o çoktan ölmüş demektir.

 

5. Bu dev kuş ise “And Kondoru”…

Sadece And dağlarında yaşayan bu devasa kuşa rastlamak çok zor. Çok nadir ve daima yüksekten uçar.

 

6. “Kori Bustard” ile tanışın…

Bu kuş tam anlamıyla avcı. Hiçbir böcek ve küçük canlı bu kuştan kaçamaz. Ağırlığı 60 kiloya kadar çıkabilir. Üstelik bu kuşun dişisi erkeğin 2 katı büyüklüğündedir. Yanınızda dev bir Kangal gibi duracaktır.

 

7. Dev YARASA!


Beğendiysen alttan 2 saniyede paylaşabilirsin:

0
70 Paylaşım

Makeleye tepkini ver:

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
2
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

DON'T MISS